Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościoweNDS3DSWiiPC
Okładka Cave Story (PC)
OkładkaCave Story (PC)

Cave Story

Cave Story 3D

Jedna z najsympatyczniejszych platformowych gier niezależnych. Produkcja opowiada o przygodach śmiałka przemierzającego niezwykły, fantastyczny świat, w którym nie dzieje się najlepiej. Rasa podziemnych istot jest nękana przez złego Doktora.

Zręcznościowe | platformówki | 2D | metroidvania

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Cave Story Premiera

22maj2004

PC

22mar2010

Wii

29lis2010

NDS

8lis2011

3DS

producent: Daisuke Amaya wydawca: Nicalis Strona oficjalna

Dwuwymiarowa zręcznościówka, w której rozgrywka przypomina rozwiązania zastosowane w klasycznych dwuwymiarowych odsłonach z serii Castlevania czy Metroid. Zadaniem gracza jest przedzieranie się przez skomplikowane układy labiryntów.

Historia przedstawiona w grze rozgrywa się we wnętrzu wielkiej latającej wyspy. Nasz bezimienny protagonista budzi się w jej środku z amnezją, by wkrótce znaleźć wioskę Mimigas – łagodnie usposobionych królikopodobnych humanoidów prześladowanych przez postać znaną pod pseudonimem „Doctor”. Jak na każdego adwersarza przystało, pragnie on zawładnąć zewnętrznym światem wykorzystując do tego zarówno starożytny artefakt jak i okoliczną florę i faunę.

Podczas eksploracji otoczenia zagrażają nam liczne przeszkody, od śmiercionośnych kolców aż po nieprzyjazną faunę wyspy. Bardzo prosty system walki wymagający jedynie celnego strzelania rekompensuje fakt, że wszystkie bronie, które znajdziemy w trakcie naszej podróży możemy ulepszać dzięki doświadczeniu zdobywanemu za pokonywanie wrogów. Oprócz standardowych przeciwników w grze czekają na nas liczni bossowie, których pokonanie wymaga zarówno sprytu jak i dobrej strategii. Bohater ma również możliwość rozmowy z napotkanymi przyjaznymi postaciami, dzięki którym zdobędzie przydatne wskazówki.

Zarówno grafika jak i muzyka w Cave Story charakteryzują się łatwo rozpoznawalnym ośmiobitowym stylem znanym z takich hitów jak Megaman, Metroid czy Castlevania.

Ostatnia modyfikacja 6 grudnia 2010

Tryb gry: single / multiplayer  

Ocena użytkowników: 8,7 / 10 na podstawie 327 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Cave Story

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Cave Story Wymagania sprzętowe

Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • WiiWare
Nintendo DS

Nintendo DS

  • Wykorzystuje:
  • DSiWare
Wii
NDS
PC
3DS