Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 września 2014, 20:35

autor: Góral

Assassin’s Creed Chronicles: China zapowiedziane

Firma Ubisoft ujawniła zawartość przepustki sezonowej do gry Assassin's Creed: Unity. Oprócz standardowego rozszerzenia fabularnego, w przyszłym roku otrzymamy także grę Assassin’s Creed Chronicles: China.

Assassin’s Creed Chronicles: China w skrócie:
  • Platformówka akcji 2,5D
  • Akcja rozegra się w XVI-wiecznych Chinach
  • W grze wcielimy się w Shao Jun, trenowaną przez samego Ezio Auditore

Firma Ubisoft postanowiła spełnić marzenia fanów serii Assassin's Creed wyczekujących odsłony osadzonej w Chinach. W przyszłym roku ukaże się bowiem Assassin’s Creed Chronicles: China, które wejdzie w skład ujawnionej przepustki sezonowej do gry Assassin's Creed: Unity, wycenionej na 29,99 dolarów. Oprócz wspomnianej produkcji, znajdziemy w niej także rozszerzenie fabularne Dead Kings, dodatkowe bronie, wyposażenie i umiejętności.

Wracając do Assassin’s Creed Chronicles: China, ujawnione informacje głoszą, że będzie to produkcja 2,5D, której akcja rozegra się w XVI-wiecznych Chinach (Pekin, Wielki mur i inne lokacje). Gracze wcielą się w Shao Jun - ostatnią członkinię chińskiego bractwa asasynów, wytrenowaną przez znanego wszystkim fanom serii Ezio Auditore, która wróciła do domu, by pomścić swoich kamratów. Rozgrywka obfitować ma w klasyczne dla serii elementy, czyli efektowne wspinanie się po zabudowaniach, skradanie się oraz walkę, w której wykorzystamy takie bronie jak Jian Sword i Foot Blade.

W Assassin’s Creed Chronicles: China trafimy do Chin. - Assassin’s Creed Chronicles: China zapowiedziane wraz z dodatkiem do Assassin's Creed: Unit - wiadomość - 2014-09-22
W Assassin’s Creed Chronicles: China trafimy do Chin.
Assassin’s Creed Chronicles: China zapowiedziane wraz z dodatkiem do Assassin's Creed: Unit - ilustracja #2
Assassin's Creed: Unity - Dead Kings w skrócie:
  • Rozszerzenie fabularne do gry Assassin's Creed: Unity
  • Akcja rozegra się po wydarzeniach znanych z “podstawki” w miasteczku Saint-Denis
  • Udostępnione zostaną także trzy misje w Paryżu, nowe bronie i latarnia

Z kolei Dead Kings to rozszerzenie do jakich zdążyliśmy przywyknąć. W dodatku wcielimy się w Arno, głównego bohatera Assassin's Creed: Unity, który opuści Paryż i trafi do miasteczka Saint-Denis. Historia rozegra się po wydarzeniach ukazanych w podstawce i pozwoli zwiedzić podziemia lokacji, skrywające tajemnice francuskich królów.

Podczas zabawy wykorzystamy latarnię oraz nową broń Guillotine Gun, która przyda się podczas walki ze zwierzętami oraz przedstawicielami nowej frakcji - Raider. Co ciekawe, nie wszystkie misje rozegrają się w Saint-Denis, gdyż deweloper zatroszczy się także o trzy paryskie zadania.

Dodatek, podobnie jak Assassin’s Creed Chronicles: China, ukaże się w przyszłym roku. Natomiast Assassin's Creed: Unity zadebiutuje w Polsce na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC 13 listopada bieżącego roku.

W Assassin's Creed: Unity - Dead Kings zwiedzimy bazylikę w Saint-Denis. - Assassin’s Creed Chronicles: China zapowiedziane wraz z dodatkiem do Assassin's Creed: Unit - wiadomość - 2014-09-22
W Assassin's Creed: Unity - Dead Kings zwiedzimy bazylikę w Saint-Denis.
Assassin’s Creed Chronicles: China zapowiedziane wraz z dodatkiem do Assassin's Creed: Unit - ilustracja #4