Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Apotheon (PC)

Apotheon

Osadzona w świecie mitologii greckiej dwuwymiarowa gra platformowa z otwartym światem, opracowana przez niezależne kanadyjskie studio Alien Trap – autorów m.in. docenionej platformówki Capsized.

Akcji | platformówki | 2D | metroidvania | indie | mitologia grecka | starożytna Grecja | EA Play

Okładka Apotheon (PC)

producent: Alientrap

wydawca: Alientrap

Strona oficjalna

data premiery gry:

3lut2015

PC PS4

Apotheon to dwuwymiarowa platformówka z otwartą strukturą świata. Jest to produkcja niezależnego kanadyjskiego studia Alien Trap, czyli zespołu który dał światu m.in. popularnego darmowego FPS-a Nexuiz oraz wysoko ocenianą platformówkę Capsized.

Akcja gry osadzona jest w starożytnej Grecji. W momencie rozpoczęcia akcji na świecie nie dzieje się dobrze. Bezwzględna Hera obaliła swojego męża Zeusa i sama zasiadła na tronie. Bogini nigdy nie kryła swojej niechęci do śmiertelników i teraz, po przejęciu władzy, postanawia zmieść naszą rasę z powierzchni Ziemi. Gracze wcielają się w herosa, który staje się ostatnią nadzieją ludzkości. Będzie on musiał dotrzeć na sam szczyt Góry Olimp i własnoręcznie zakończyć panowanie bogów.

Autorzy nie ukrywają, że inspirowali się takimi cyklami jak Castlevania i Metroid. Wzorem tych serii Apotheon ma otwartą strukturę świata. Gra zachęca do swobodnej eksploracji poziomów, dzięki czemu możemy znaleźć wiele cennych przedmiotów. W trakcie potyczek z wrogami wykorzystujemy m.in. miecz, włócznię i tarczę. Podróżom i walce towarzyszą również sekcje skradankowe. Co pewien czas przyjdzie nam też zmierzyć się z którymś z bogów i po jego pokonaniu przejmiemy jego moce. Poza kampanią dla pojedynczego gracza autorzy przygotowali rozbudowany tryb multiplayer, koncentrujący się na taktycznych sieciowych starciach.

Apotheon może pochwalić się bardzo atrakcyjną i nietypową oprawą wizualną. Gra pozwala na wyświetlanie obrazu w wielu wysokich rozdzielczościach, a grafika stylizowana jest na starożytne malunki, które umieszczano m.in. na naczyniach. Dodatkowego uroku całości dodaje płynna animacja.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 183 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,8 / 10 na podstawie 35 głosów czytelników.

Wymagania sprzętowe Apotheon

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 2.0 GHz/AMD Athlon X2 5200 2.6 GHz
  • 1 GB RAM
  • karta grafiki 512 MB GeForce 9800 GT/Radeon HD 4830 lub lepsza
  • Windows XP/Vista/7
PlayStation 4 - 12 kolejnych gier niezależnych zmierza na konsolę (m.in. Spelunky, Apotheon i Nidhogg)
PlayStation 4 - 12 kolejnych gier niezależnych zmierza na konsolę (m.in. Spelunky, Apotheon i Nidhogg)

wiadomość1 maja 2014

Na oficjalnym blogu PlayStation zapowiedziano 12 kolejnych gier niezależnych, które ukażą się na konsoli PlayStation 4. Wśród tytułów znajdują się takie perełki jak Spelunky, Nidhogg, Jamestown Plus i Skulls of the Shogun.

Platformówka Apotheon kolejnym projektem autorów Nexuiz i Capsized
Platformówka Apotheon kolejnym projektem autorów Nexuiz i Capsized

wiadomość25 lutego 2012

Znane z gier takich jak Nexuiz czy zeszłoroczne Capsized niezależne studio Alientrap zapowiedziało swój następny projekt. Będzie nim platformówka Apotheon.

PC
PS4