Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4
Okładka Hollowpoint (PS4)

Hollowpoint

Strzelanka łącząca elementy produkcji platformowej z grą TPS. Gracze kierują losami najemników, wykonujących zadania dla megakorporacji przyszłości. Tytuł przeznaczony jest głównie do zabawy w trybie współpracy, ale nie zabrakło w nim także opcji solo.

Akcji | platformówki | TPS | kooperacja | strzelanki

Okładka Hollowpoint (PS4)

data premiery gry:

anulowana

PC PS4

Hollowpoint to gra akcji stworzona przez deweloperów ze studia Ruffian Games (twórcy Crackdown 2, Kinect Playfit, itd.). Tytuł łączy w sobie elementy platformówki 2,5D z trójwymiarową strzelanką.

Akcja produkcji rozgrywa się w XXII wieku, a naszym zadaniem jest stworzenie najsilniejszej Organizacji najemników Operatives, którzy wykonują niebezpieczne misje dla mega korporacji przyszłości. Zdobywane podczas rozgrywki pieniądze przeznaczamy na zakup Asset Packs, zawierających nowych najemników, broń, power-upy itd.

Rozgrywka polega na wykonywaniu kolejnych zleceń, które rozgrywane są na proceduralnie generowanych poziomach, z dynamicznie zmieniającymi się celami. Dzięki temu cały czas doświadczamy czegoś nowego. Gameplay opiera się na mechanizmach platformówek akcji 2,5D, więc podczas zabawy dużo skaczemy, pokonujemy przeszkody i oczywiście strzelamy. Co ciekawe, starcia nierzadko rozgrywają się w pełnym trójwymiarze, oferując rozgrywkę rodem z tradycyjnych strzelanek TPP. Hollowpoint przeznaczone jest głównie do zabawy w trybie współpracy dla maksymalnie czterech osób, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by grać samemu.

Tytuł posiada kilka ciekawych rozwiązań, w tym system współpracy z konkurencyjnymi Organizacjami. Skorzystamy z niego w przypadku bardzo trudnych zadań, w których nasi podopieczni nie poradzą sobie sami. Nie zabrakło także opcji rozwoju postaci. Podczas zabawy każdy z najemników zdobywa doświadczenie, które przekłada się na jego ogólny poziom. Ten z kolei wpływa na punkty umiejętności, używane do ulepszania zdolności, pogrupowanych w odpowiednim drzewku. Dzięki temu można stworzyć wojowników skupiających się na konkretnych „mocach”, co z kolei pozwala na stosowanie rozmaitych taktyk podczas misji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Hollowpoint

odpowiednia dla każdego wieku

Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops III, Elite: Dangerous - Horizons, Hollowpoint) 3/3/2016
Wieści ze świata (Call of Duty: Black Ops III, Elite: Dangerous - Horizons, Hollowpoint) 3/3/2016

wiadomość3 marca 2016

Dziś piszemy o rezygnacji firmy Paradox Interactive ze współpracy przy strzelance Hollowpoint, opóźnieniu DLC The Engineers z pakietu Horizons do Elite: Dangerous oraz nowym patchu do Call of Duty: Black Ops III. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Hollowpoint - nowa gra twórców Crackdown 2 ukaże się na PS4 i PC
Hollowpoint - nowa gra twórców Crackdown 2 ukaże się na PS4 i PC

wiadomość12 sierpnia 2014

Studio Ruffian Games, znane m.in. z gry Crackdown 2 na konsolę Xbox 360, pracuje nad strzelanką Hollowpoint, która ukaże się w przyszłym roku na komputerach PC i konsoli PlayStation 4. W produkcji pokierujemy najemnikami, wykonującymi rozmaite misje dla megakorporacji.

PC
PS4