Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4PSVXONE
Okładka Assassin's Creed Chronicles: Russia (PC)

Assassin's Creed Chronicles: Russia

Trzecia odsłona spin-offowego cyklu 2,5-wymiarowych platformówek, rozwijanych w ramach marki Assassin’s Creed. Akcja gry przenosi nas tym razem do Rosji roku 1918, kiedy to wskutek dwóch krwawych rewolucji dochodzi tam do radykalnych zmian w systemie władzy.

Akcji | skradanki | platformówki | 2.5D | historyczne | przygodowe gry akcji

Okładka Assassin's Creed Chronicles: Russia (PC)

producent: Climax Studios

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

9lut2016

PC PS4 XONE

5kwi2016

PSV

Assassin's Creed Chronicles: Russia jest trzecim spin-offem cyklu Assassin's Creed, zrealizowanym w konwencji platformówki 2.5D. Podobnie jak wydane wcześniej Assassin's Creed Chronicles: China oraz Assassin's Creed Chronicles: India, opracowana przez zespół Climax Studios produkcja w pierwszej kolejności trafiła na komputery osobiste i konsole stacjonarne, a po jakimś czasie pojawiła się również na konsoli PlayStation Vita, jako element kompilacji Assassin's Creed Chronicles: Trilogy.

Fabuła

Historia opowiedziana w wydanym na platformie PC, XONE itd. Assassin's Creed Chronicles: Russia toczy się w 1918 roku na terenie Imperium Rosyjskiego. W wyniku gwałtownych rewolucji, lutowej oraz październikowej, a także represji wymierzonych przez bolszewików w polityczną opozycję, w kraju wybuchła wojna domowa. Jak nietrudno się domyślić, w sprawę zamieszany jest także zakon Templariuszy, toteż na miejscu nie mogło zabraknąć bractwa Asasynów – jego uosobieniem jest główny bohater gry, Nikolai Orelov.

Mechanika

Podobnie jak miało to miejsce we wcześniejszych grach z cyklu, w Assassin's Creed Chronicles: Russia akcja prezentowana jest z boku. Rozgrywka polega na przemierzaniu kolejnych lokacji (na odwiedzenie czekają znane miejsca, jak choćby Cerkiew Wasyla Błogosławionego) i przekradanie się za plecami oponentów oraz ich cicha eliminacja. Pomimo że Nikolai potrafi walczyć w zwarciu, po raz kolejny premiowane jest skradankowe podejście do rozgrywki – kluczem do sukcesu jest uważna obserwacja zachowań adwersarzy oraz analiza poszczególnych lokacji pod kątem potencjalnych kryjówek, co pozwala uniknąć niepotrzebnego kontaktu z wrogo nastawionymi patrolami. Z uwagi na czas i miejsce akcji, na podorędziu głównego bohatera znajduje się zarówno broń biała, jak i palna – to samo tyczy się jednak jego przeciwników.

Kwestie techniczne

Assassin’s Creed Chronicles: Russia odznacza się wysokiej jakości oprawą graficzną. Produkcja działa na platformie PC, XONE itd. w oparciu o technologię UbiArt Framework – silnik graficzny, napędzający między innymi Rayman Origins i Valiant Hearts: The Great War. Tym razem źródłem inspiracji dla twórców były plakaty propagandowe, będące znakiem rozpoznawczym komunistycznej rzeczywistości.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 222 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,4 / 10 na podstawie 79 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Assassin's Creed Chronicles: Russia

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed Chronicles: Russia

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed Chronicles: Russia

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i3 2105 3.1 GHz/AMD Phenom II X4 955 3.2 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 470/Radeon HD 5870 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1
Minimalne: Intel Core 2 Duo E8200 2.6 GHz/AMD Athlon II X2 240 2.8 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 470/Radeon HD 5870 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7(SP1)/8/8.1

Games with Gold w czerwcu – Assassin's Creed Chronicles Russia i LEGO Indiana Jones 2
Games with Gold w czerwcu – Assassin's Creed Chronicles Russia i LEGO Indiana Jones 2

wiadomość29 maja 2018

Poznaliśmy listę tytułów, które w czerwcu zostaną udostępnione za darmo posiadaczom abonamentu Xbox Live Gold. Mowa o Assassin’s Creed Chronicles: Russia, LEGO Indiana Jones 2, Smite i Sonic & All-Stars Racing Transformed.

Wiemy, kiedy ukażą się gry Assassin's Creed Chronicles: India i Russia
Wiemy, kiedy ukażą się gry Assassin's Creed Chronicles: India i Russia

wiadomość9 grudnia 2015

Firma Ubisoft ujawniła daty premier gier Assassin's Creed Chronicles: India i Assassin's Creed Chronicles: Russia. Pierwsza produkcja ukaże się 12 stycznia, a druga 9 lutego 2016 roku. Dodatkowo zapowiedziano wersje na handhelda PlayStation Vita.

PC
PS4
XONE
PSV