Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 grudnia 2015, 10:00

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Wiemy, kiedy ukażą się gry Assassin's Creed Chronicles: India i Russia

Firma Ubisoft ujawniła daty premier gier Assassin's Creed Chronicles: India i Assassin's Creed Chronicles: Russia. Pierwsza produkcja ukaże się 12 stycznia, a druga 9 lutego 2016 roku. Dodatkowo zapowiedziano wersje na handhelda PlayStation Vita.

Assassin's Creed Chronicles: Russia zamknie trylogię Assassin's Creed Chronicles. - Wiemy, kiedy ukażą się gry Assassin's Creed Chronicles: India i Russia - wiadomość - 2015-12-09
Assassin's Creed Chronicles: Russia zamknie trylogię Assassin's Creed Chronicles.

W kwietniu bieżącego roku doczekaliśmy się gry Assassin's Creed Chronicles: China, a w końcu, po kilku miesiącach oczekiwania, firma Ubisoft ujawniła daty premier Assassin's Creed Chronicles: India i Assassin's Creed Chronicles: Russia. Pierwsza z wymienionych zadebiutuje 12 stycznia, a druga 9 lutego 2016 roku. Obie produkcje będą dostępne w cenie 9,99 dolarów (u nas najpewniej około 40 zł) w cyfrowej dystrybucji na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC. Ponadto od 9 lutego za 29,99 dolarów (około 120 zł, aczkolwiek w Polsce grę zamówicie za niecałe 100 zł – szczegóły w ramce obok) będzie można nabyć wszystkie trzy pozycje w ramach zestawu (oferowanego w wersjach cyfrowej i pudełkowej), a 5 kwietnia pakiet zawita także na handhelda PlayStation Vita.

W Assassin's Creed Chronicles: India wcielimy się w Arbaaza Mirę. - Wiemy, kiedy ukażą się gry Assassin's Creed Chronicles: India i Russia - wiadomość - 2015-12-09
W Assassin's Creed Chronicles: India wcielimy się w Arbaaza Mirę.

Assassin's Creed Chronicles: China, Assassin's Creed Chronicles: India oraz Assassin's Creed Chronicles: Russia to mini cykl spin-offów serii Assassin's Creed, będących swego rodzaju rozbudowanymi platformówkami akcji. W pierwszym przypadku wcielamy się w asasynkę Shao Jun i trafiamy do XVI-wiecznych Chin. W drugim przejmiemy kontrolę nad Abraazem Mirą i weźmiemy udział w przygodzie rozgrywającej się w 1841 roku w okolicach doliny Indusu. Ostatnia z wymienionych produkcji przeniesie nas do Rosji w roku 1918 i pozwoli pokierować Nikolaiem Orelovem.

Wiemy, kiedy ukażą się gry Assassin's Creed Chronicles: India i Russia - ilustracja #4

Serii Assassin's Creed nie trzeba chyba przedstawiać żadnemu graczowi, ale warto przypomnieć, że ostatnią pełnoprawną odsłoną cyklu jest Assassin's Creed: Syndicate z października bieżącego roku (wersje konsolowe – na PC-tach gra ukazała się w listopadzie). Produkcja pozwala pokierować rodzeństwem Frye, które walczy z Templariuszami w wiktoriańskim Londynie.