Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4PSV
Okładka Assassin's Creed Chronicles: India (PC)

Assassin's Creed Chronicles: India

Druga część pobocznego sub-cyklu gier, rozwijanych w ramach wiodącej marki koncernu Ubisoft i przenoszącej dotychczasową mechanikę serii w świat 2,5-wymiarowej, side-scrollowej przygodówki akcji.

Akcji | skradanki | platformówki | 2.5D | historyczne | przygodowe gry akcji

Okładka Assassin's Creed Chronicles: India (PC)

producent: Climax Studios

wydawca: Ubisoft

wydawca PL: Ubisoft GmbH

Strona oficjalna

data premiery gry:

12sty2016

PC PS4 XONE

5kwi2016

PSV

Assassin’s Creed Chronicles: India to drugi spin-off serii przygodowych gier akcji, w której w centrum wydarzeń znajduje się konflikt pomiędzy zakonem asasynów i templariuszy. Tytuł został ponownie osadzony w historycznych realiach i tym razem pozwala graczom przenieść się do Indii oraz na krótką chwilę do Afganistanu. W odróżnieniu od większości tytułów związanych z marką Assassin’s Creed, mamy w tym przypadku do czynienia z platformówką w 2.5D z silnie zaakcentowanym aspektem skradankowym. Za produkcję wersji PC, PS4 itd. odpowiada studio Climax.

Fabuła

Akcja rozpoczyna się w roku 1841 – to właśnie wtedy, wówczas wciąż silne, Imperium Sikhów z wolna szykuje się do wojny obronnej. Brytyjczycy od dłuższego czasu ostrzą sobie zęby na zajmowane przez nie terytorium i po serii krwawych zamachów na przedstawicieli panującej dynastii jasne staje się, że konflikt lada chwila przyjmie otwartą formę. W tę napiętą polityczną sytuację zaczynają się mieszać oczywiście także templariusze oraz asasyni. Jako Abraaz Mira - młody przedstawiciel tej drugiej frakcji – musimy odnaleźć się w niesprzyjających okolicznościach i zadbać o interes naszego zakonu.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w Assassin’s Creed Chronicles: India na platformie PC, PS4 itd. nie odbiega szczególnie mocno od tego, co możemy zaobserwować w głównych tytułach serii, choć wszystkie jej aspekty zostały zrealizowane według platformówkowej formuły. Wykonujemy efektowne ewolucje w powietrzu, zakradamy się, unikamy lub walczymy ze strażnikami – wszystko w swoich założeniach jest bardzo zbliżone do pierwowzorów, jednak zmiana perspektywy sprawia, że do poszczególnych czynności podchodzi się w całkowicie inny sposób. Wymagają one odrobinę innych umiejętności, ale także lepszej obserwacji otoczenia oraz dokładniejszego planowania kolejnych posunięć.

Kwestie techniczne

Przeniesienie tytułu do widoku 2,5D wpłynęło nie tylko na sposób rozgrywki, ale pozwoliło także na ciekawsze i dokładniejsze zaprojektowanie lokacji. Mniejsza ilość obiektów do wygenerowania oraz płaska perspektywa sprawiły, że miasto po którym się poruszamy jest bardziej szczegółowe, dzięki czemu jeszcze łatwiej wczuć się w klimat epoki. Twórcy zadbali nie tylko o odpowiednią atmosferę na ulicach metropolii, ale także o charakterystyczny ubiór mieszkańców regionu oraz o odwzorowanie najbardziej ikonicznych, indyjskich budowli, takich jak chociażby Taj Mahal.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 473 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 6,1 / 10 na podstawie 123 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Gry podobne do Assassin's Creed Chronicles: India

Klasyfikacja PEGI Assassin's Creed Chronicles: India

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Assassin's Creed Chronicles: India

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core 2 Duo E8200 2.6 GHz/AMD Athlon II X2 240 2.8 GHz
 • 2 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5770 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/10
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i3 2105 3.1 GHz/AMD Phenom II X4 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 470/Radeon HD 5870 lub lepsza
 • 4 GB HDD
 • Windows 7(SP1)/8/10
Recenzja gry Assassin's Creed Chronicles: India - więcej Prince'a!
Recenzja gry Assassin's Creed Chronicles: India - więcej Prince'a!

Recenzja 11 stycznia 2016, 18:00

W Assassin’s Creed Chronicles: India cieszy nie tylko wysoki poziom trudności zmagań, co stanowi miłą odmianę względem dużych gier z serii, ale także znacznie ciekawsza konstrukcja kampanii. Przemierzając kolejne areny jako Arbaaz, nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że akcja jest bardziej emocjonująca niż w chińskiej odsłonie, jakby autorzy znacznie lepiej wyważyli proporcje pomiędzy wolnymi fragmentami, wymagającymi planowania, a tymi szybszymi, gdzie działać trzeba w dużym pośpiechu. Szaleńcze biegi w prawo przed nacierającym z lewej strony ekranu zagrożeniem nadal są obecne, ale oprócz tego czasem śledzimy wskazanego człowieka lub po prostu próbujemy wydostać się z jaskini, unikając odpadających fragmentów ścian. W tych sekwencjach ewidentnie czuć ducha pierwszych gier z serii Prince of Persia. Typowo platformówkowy gameplay skutecznie wypiera rozwiązania zapożyczone z kapitalnego Mark of the Ninja, ale mimo wszystko ACC zachowuje swoją skradankową tożsamość.

PC
PS4
XONE
PSV