Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 stycznia 2016, 12:48

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Wszystko na temat Assassin’s Creed Chronicles: India w nowym zwiastunie

Firma Ubisoft wypuściła gameplay z gry Assassin’s Creed Chronicles: India. Pokazuje on, że jak na zręcznościową platformówkę 2,5D, tytuł cechuje się bogatą, zróżnicowaną mechaniką zabawy. Gra będzie dostępna na PC, PlayStation 4 i Xboksie One w przyszłym tygodniu.

W sieci pojawiła się oficjalna prezentacja rozgrywki z Assassin’s Creed Chronicles: India, rozbudowanej platformówki 2,5D osadzonej we flagowym uniwersum firmy Ubisoft. Film pokazuje, że nie jest to jedynie uproszczona wersja Assassin’s Creeda, ale tytuł, który potrafi się obronić ciekawą, zróżnicowaną mechaniką. Warto zwrócić uwagę, że choć bohater nie ma swobody ruchu typowej dla w pełni trójwymiarowych produkcji, to nie jest zawsze ograniczony do poruszania się w prawo, w lewo, w górę i w dół.

Druga odsłona podserii Chronicles zabierze graczy do XIX-wiecznych Indii u szczytu dominacji Imperium Brytyjskiego. W grze wcielimy się w asasyna Abraaza Mira, wyposażonego w całą paletę sztuczek, umożliwiających mu niepostrzeżone dotarcie do celu. Bohater Assassin’s Creed Chronicles: India będzie mógł chować się za przeszkodami i szybko przeskakiwać pomiędzy nimi, odwracać uwagę strażników gwiżdżąc lub używając strzałek dźwiękowych, podciągać się po linie, a nawet ukrywać się w przebraniu. Skorzysta on też z unikalnej indyjskiej broni – Chakramu, czyli zaostrzonej obręczy do rzucania. A gdy chowanie się w cieniu zawiedzie, Abraaz zmieni się w zabójczego wojownika, eliminując wrogów w biegu za pomocą ukrytego ostrza lub szabli oraz walcząc z nimi w otwartym pojedynku. W tym celu wykorzysta też elementy otoczenia, np. spuści wrogom na głowy drewniany podest lub żyrandol.

Platformowe Assassin’s Creed Chronicles: India świetnie wywołuje wrażenie trójwymiarowości

Bez względu na wybrany styl rozgrywki, gracz nagradzany będzie punktami doświadczenia, za które kupi nowe umiejętności i ulepszenia sprzętu. Gra zaoferuje też serię dodatkowych poziomów – torów z przeszkodami stylizowanych na program szkoleniowy Animusa.

Assassin’s Creed Chronicles: India ukaże się w formie cyfrowej na PC, PlayStation 4 i Xboksie One 12 stycznia (w Europie na PS4 dzień później).

  1. Oficjalna strona serii Assassin’s Creed Chronicles