Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2012, 19:06

autor: Adrian Werner

Platformówka Apotheon kolejnym projektem autorów Nexuiz i Capsized

Znane z gier takich jak Nexuiz czy zeszłoroczne Capsized niezależne studio Alientrap zapowiedziało swój następny projekt. Będzie nim platformówka Apotheon.

Platformówka Apotheon kolejnym projektem autorów Nexuiz i Capsized - ilustracja #1

Alientrap to niewielkie kanadyjskie studio znane głównie z darmowego FPS-a Nexuiz. W zeszłym roku ten niezależny zespół wypuścił bardzo ciepło przyjęte Capsized. Zatrudnieni w firmie ludzie nie zamierzają jednak osiadać na laurach i właśnie zapowiedzieli swój kolejny projekt. Okazała się nim być czerpiąca pełnymi garściami z mitologii greckiej dwuwymiarowa platformówka zatytułowana Apotheon.

W momencie rozpoczęcia akcji gry w Grecji nie dzieje się dobrze. Bezwzględna Hera obaliła swojego męża Zeusa i sama zasiadła na tronie. Bogini nigdy nie kryła swojej niechęci do śmiertelników i teraz, po przejęciu władzy, postanawia zmieść naszą rasę z powierzchni Ziemi. Gracze wcielą się w herosa, który staje się ostatnią nadzieją ludzkości. Bedzie on musiał dotrzeć na sam szczyt Góry Olimp i własnoręcznie zakończyć panowanie bogów.

Platformówka Apotheon kolejnym projektem autorów Nexuiz i Capsized - ilustracja #2

Autorzy nie ukrywają, że inspirowali się takimi cyklami jak Castlevania i Metroid. Wzorem tych serii Apotheon będzie miał otwartą strukturę świata. W trakcie potyczek z wrogami wykorzystamy m.in. miecz, włócznię i tarczę. Eksploracji i walce towarzyszyć będą również sekcje skradankowe. Co pewien czas przyjdzie nam zmierzyć się z którymś z bogów i po jego pokonaniu przejmiemy jego moce. Poza kampanią dla pojedynczego gracza Apotheon zaoferuje również rozbudowany tryb multiplayer, koncentrujący się na taktycznych sieciowych starciach.

Apotheon tworzony jest na chwilę obecną wyłącznie z myślą o pecetach, choć autorzy nie wykluczają, że w przyszłości powstaną również wersje na inne platformy. Niestety, studio Alientrap nie jest jeszcze w stanie podać planowanej daty premiery. Gra zostanie po raz pierwszy pokazana podczas tegorocznego Game Developers Conference (GDC) i wtedy też powinny zostać opublikowane pierwsze filmiki z rozgrywki.

  1. Apotheon – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2012-02-25

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.