Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360PS3PC
Okładka Nexuiz (X360)

Nexuiz

Sieciowy FPS utrzymany w klimatach science-fiction będący rozbudowanym i mocno ulepszonym remake’iem jednej z najpopularniejszych darmowych strzelanin. Gra korzysta z silnika CryEngine 3, co zapewnia piękną oprawę graficzną.

Akcji | FPP | strzelanki

Okładka Nexuiz (X360)

data premiery gry:

29lut2012

X360

8maj2012

PS3

10maj2012

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nexuiz to koncentrująca się na rozgrywkach wieloosobowych strzelanina. Gra jest zmodyfikowaną i mocno ulepszoną wersją jednej z najpopularniejszych darmowych FPS-ów. Pecetowy oryginał opracowało studio Alientrap Software na bazie zmodyfikowanego silnika pierwszej części Quake. Za konsolowy remake odpowiada natomiast firma IllFonic. Pracujący tam ludzie zachowali jednak wszystkie elementy, które przyniosły popularność pierwowzorowi.

Akcja gry osadzona jest w odległej galaktyce. Pretensje do władzy nad tym skrawkiem kosmosu roszczą sobie dwie rasy - Kavussari oraz Forsellianie. Oba imperia przez stulecia toczyły bezlitosną wojnę, której kres położyło dopiero wymuszone podpisanie traktatów z trzecią siłą – unią kosmicznych cywilizacji znaną jako Herald Accord. Pokój nie był jednak w stanie ugasić nienawiści, którą niedawni wrogie darzyli siebie nawzajem. Obie strony szukały jedynie pretekstu do ponownego rozpoczęcia gigantycznego konfliktu. Z sytuacji doskonale zdawały sobie sprawę rasy zgromadzone w Herald Accord, dlatego postanowiły działać nim będzie za późno. Kavussari oraz Forsellianie dostali propozycję nie do odrzucenia – albo rozwiążą waśnie w formie pojedynków swoich najpotężniejszych wojowników, albo obie te rasy czeka kompletna zagłada. Tak powstał tytułowy Nexuiz, czyli zespół przeznaczonych do krwawych bitew aren położonych na rodzimych planetach tych dwóch ras oraz dodatkowo na zrujnowanej planecie Atavira.

Pomimo całkiem rozbudowanego tła fabularnego całość zabawy polega jedynie na toczeniu pojedynków multiplayer na rozbudowanych arenach. Na raz w sieciowych rozgrywkach może brać udział do 16 graczy. Zabawę urozmaica system dynamicznych mutatorów, pozwalających na daleko idące modyfikacje zasad rozgrywania meczów. Rozbudowane sieciowe rankingi zostały sprzężone z funkcjami społecznościowymi, a wraz ze zdobywaniem kolejnych rang odblokowywane są nowe mutatory.

Konsolowy Nexuiz został zbudowany z wykorzystaniem technologii CryEngine 3, tej samej, która posłużyła za fundament gry Crysis 2. Spore zmiany zaszły również w samym stylu wizualnym. Został on solidnie doprawiony elementami inspirowanymi epoką wiktoriańską, co w połączeniu z potężnym silnikiem graficznym tworzy bardzo atrakcyjną całość.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 6 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Nexuiz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Nexuiz

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM (3 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • 3 GB HDD
  • Windows XP/Vista/7
Rozpoczęła się beta pecetowej wersji strzelanki Nexuiz
Rozpoczęła się beta pecetowej wersji strzelanki Nexuiz

wiadomość11 kwietnia 2012

Fani strzelanek sieciowych mogą dołączyć do bety pecetowej odsłony gry Nexuiz, której początki sięgają roku 2005. Obecna wersja produkcji działa na silniku CryEngine 3 i korzysta z bibliotek DirectX 11.

Platformówka Apotheon kolejnym projektem autorów Nexuiz i Capsized
Platformówka Apotheon kolejnym projektem autorów Nexuiz i Capsized

wiadomość25 lutego 2012

Znane z gier takich jak Nexuiz czy zeszłoroczne Capsized niezależne studio Alientrap zapowiedziało swój następny projekt. Będzie nim platformówka Apotheon.

Potwierdzono daty premier gier Alan Wake's American Nightmare i I Am Alive
Potwierdzono daty premier gier Alan Wake's American Nightmare i I Am Alive

wiadomość24 stycznia 2012

Znamy oficjalne i prawdopodobnie ostateczne daty premier oraz ceny gier I Am Alive i Alan Wake's American Nightmare, które wejdą w skład tegorocznej edycji Xbox LIVE Arcade House Party. Pełną rozpiskę tego przedsięwzięcia znajdziecie w tej wiadomości.

Znamy daty premier Alan Wake’s American Nightmare, I Am Alive i innych gier
Znamy daty premier Alan Wake’s American Nightmare, I Am Alive i innych gier

wiadomość11 stycznia 2012

Firma Microsoft ogłosiła daty wydania takich produkcji jak Alan Wake's American Nightmare, czy I Am Alive. Obie gry wejdą w skład nadchodzącej akcji Xbox Live House Party.

Ruszyła Indievania - nowa platforma dedykowana grom niezależnym

wiadomość8 sierpnia 2011

Ruszyła nowa platforma dystrybucji elektronicznej przeznaczona dla niezależnych twórców gier. Dzięki Indievanii będą oni mogli w łatwy sposób publikować i sprzedawać swoje produkcje.

X360
PS3
PC