Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2012, 11:20

autor: Sarge

Znamy daty premier Alan Wake’s American Nightmare, I Am Alive i innych gier

Firma Microsoft ogłosiła daty wydania takich produkcji jak Alan Wake's American Nightmare, czy I Am Alive. Obie gry wejdą w skład nadchodzącej akcji Xbox Live House Party.

Firma Microsoft ogłosiła harmonogram tegorocznej edycji akcji Xbox Live House Party, w ramach której co tydzień otrzymywać będziemy nowe gry za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade. W ten sposób poznaliśmy daty premier takich tytułów, jak Alan Wake’s American Nightmare czy I Am Alive.

Znamy daty premier Alan Wake’s American Nightmare, I Am Alive i innych gier - ilustracja #1
Alan Wake’s American Nightmare

Jako pierwsza zadebiutuje kolejna odsłona przygód pisarza Alana Wake’a. Nastąpi to w momencie rozpoczęcia akcji Xbox Live House Party, czyli 15 lutego bieżącego roku. Na razie pewna jest jedynie wersja na Xboksa 360, choć spore nadzieje mogą mieć także posiadacze pecetów, którzy w podobnym okresie otrzymają pierwszą część wydaną na X360 w 2010 roku.

22 lutego zostanie wydana gra akcji I Am Alive. Ta utrzymana w konwencji survival horroru produkcja miała ukazać się jeszcze w zeszłym roku, ale ostatecznie doszło do opóźnienia. Tytuł pojawi się także na PlayStation 3, a wciąż niepewna jest komputerowa edycja. Trudno powiedzieć, czy posiadacze konsoli firmy Sony doczekają się premiery tego samego dnia co użytkownicy Xboksa 360.

Znamy daty premier Alan Wake’s American Nightmare, I Am Alive i innych gier - ilustracja #2
I Am Alive

Następna w kolejce Xbox Live House Party jest pierwszoosobowa strzelanina Nexuiz od studia IllFonic Games, która zadebiutuje 29 lutego. Jest to ulepszona wersja jednego z bardziej popularnych darmowych FPS-ów z 2005 roku. Tytuł działać będzie na silniku CryEngine 3 i zostanie wydany także na PlayStation Network oraz Steamie.

Ostatnią produkcją w ofercie będzie zręcznościówka Warp autorstwa studia Trapdoor. Gra ukaże się 7 marca na Xbox Live, choć również w tym przypadku w planach są wersje na PlayStation 3 oraz PC. Informacje na temat ich premier powinny zostać ujawnione wkrótce.