Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 sierpnia 2011, 11:10

autor: DogGhost

Ruszyła Indievania - nowa platforma dedykowana grom niezależnym

Ruszyła nowa platforma dystrybucji elektronicznej przeznaczona dla niezależnych twórców gier. Dzięki Indievanii będą oni mogli w łatwy sposób publikować i sprzedawać swoje produkcje.

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę jak trudno jest przebić się niezależnym twórcom z ich produkcjami do szerszego odbiorcy. Na szczęście w ostatnich latach, głównie dzięki dystrybucji elektronicznej, możemy cieszyć się takimi perełkami jak World of Goo, Terraria czy Super Meat Boy.

Ruszyła Indievania - nowa platforma dedykowana grom niezależnym - ilustracja #1

Twórca gry Capsized, Lee Vermeulen, postanowił jeszcze bardziej ułatwić im życie i uruchomił nową platformę służącą do dystrybucji gier niezależnych. Indievania, bo tak została nazwana nowa inicjatywa, znajduje się aktualnie w fazie bety i pozwala na zakup czterech ciekawych gier. Są to: BEEP, Steel Storm, Nexuiz Classic oraz wspomniana już Capsized. Wszystkie pozycje znajdujące się w katalogu Indievanii są pozbawione zabezpieczeń DRM.

Ruszyła Indievania - nowa platforma dedykowana grom niezależnym - ilustracja #2

W przyszłości platforma ma udostępniać także gry znajdujące się w fazie testów, co pozwoli na przykucie uwagi większej liczby potencjalnych nabywców. Indievania jest bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla niezależnych twórców również ze względów finansowych. Właściciel platformy zamierza pobierać tylko 9% prowizji w zamian za udostępnianie tytułu, czyli znacznie mniej niż tacy potentaci jak Steam, którzy inkasują około 30% przychodów.

Gry nadesłane przez deweloperów mają być publikowane w ciągu 24 godzin. To do nich będzie również należeć decyzja o cenie czy wyglądzie strony z informacjami o produkcie. Najlepiej sprzedające się pozycje będą wyświetlane na głównej witrynie sklepu. Obecnie jedyną metodą płatności jest PayPal, ale Vermeulen zamierza dodać w przyszłości kolejne.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.