Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Nexuiz Classic (PC)
OkładkaNexuiz Classic (PC)

Nexuiz Classic PC

Nexuiz to trójwymiarowy shooter, dedykowany grze wieloosobowej w trybie deathmatch. Całość oparto na zmodernizowanym kodzie źródłowym pierwszej części cyklu Quake i osadzono w klimatach science-fiction.

Akcji | FPP | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Nexuiz Classic Premiera PC

1czerwca2005

producent: Nexuiz Team wydawca: THQ Inc. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Nexuiz Classic

Quake III: Arena

Unreal Tournament (1999)

Tribes 2

Nexuiz to autorskie dzieło grupy programistów, zafascynowanych multiplayerowymi grami akcji. Gatunkowo tytuł ten jest trójwymiarowym shooterem, dedykowanym rozgrywce wieloosobowej w trybie deathmatch. Całość oparto na zmodernizowanym kodzie źródłowym pierwszej części cyklu Quake i osadzono w klimatach science-fiction.

Wirtualne pojedynki w Nexuiz rozgrywać może do sześćdziesięciu czterech użytkowników jednocześnie. Boje toczą się na dwudziestu wysoce zróżnicowanych arenach. Dostępnych jest kilka oryginalnych modeli broni, służących najogólniej mówiąc bezlitosnej eksterminacji wroga, a każdy z użytkowników może wybrać własny model gracza, spośród piętnastu przygotowanych wzorów. Co warte jest podkreślenia, rozgrywka jest bardzo dynamiczna i przebiega w szybkim tempie, nie pozwalając nawet na chwilę znudzenia.

Środowisko gry oparte zostało na silniku „Darkplaces”. Engine ten jest zaawansowaną przeróbką silnika Quake 1, stworzoną przez Foresta „LordHavoc” Hale’a. Do najważniejszych zalet zalicza się tu obsługę „Quake3bsp” (format zapisu map znany z Quake 3) oraz modeli „Md3/Md2”. Ponadto dynamiczne oświetlenie i cieniowanie w czasie rzeczywistym oraz ponad tysiąc 32-bitowych tekstur w formacie TGA, sprawiają bardzo pozytywne wrażenie.

Niekłamanym plusem jest również fakt, że całość dostępna jest do pobrania w zupełności za darmo, tak samo jak kod źródłowy (licencja „GPL”).

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 64  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 7 / 10 na podstawie 73 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Nexuiz Classic: 16+

Nexuiz Classic Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 1.5 GHz
  • 256MB RAM
  • karta grafiki 64MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 200 MB HDD