Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Quake Arena Arcade (X360)

Quake Arena Arcade X360

Reedycja popularnej pecetowej strzelaniny Quake III: Arena (wraz z dodatkiem Team Arena), opracowana przez Pi Studios.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | multiplayer | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Microsoft Xbox 360
Okładka Quake Arena Arcade (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

15grudnia2010

Quake Arena Arcade to reedycja popularnych PeCetowych strzelanin Quake III Arena i Quake III Team Arena, opracowana z myślą o użytkownikach konsoli Xbox 360 i oferowana w ramach usługi Xbox Live Arcade.

Ogólne założenia rozgrywki pozostały w zgodzie z pierwowzorem wydanym na komputery osobiste. Przystępujemy więc do serii dynamicznych walk, stawiających na refleks, celność i dobre poznanie dostępnych mapek. W Quake Arena Arcade możemy bawić się na ponad czterdziestu różnych planszach, z których większość zaczerpnięta została z trzeciej części serii Quake (między innymi Ankh, Symmetry, Gantry, Hazmat i Forlorn). Warto dodać, że producent zachował wszystkie elementy charakterystyczne dla oryginału, a więc między innymi portale czy stanowiącą śmiertelne zagrożenie lawę.

W Quake Arena Arcade możemy wybierać pomiędzy wieloma ciekawymi giwerami. Arsenał składa się zarówno z dość typowego uzbrojenia (pistolet, karabin maszynowy, shotgun, wyrzutnia rakiet), jak i znacznie ciekawszych narzędzi zagłady. Do tej drugiej grupy możemy zaliczyć między innymi obdarzony ogromną siłą rażenia BFG czy nail gun, który zamiast tradycyjnych pocisków wystrzeliwuje gwoździe. Oprócz broni możemy również korzystać z wielu power-upów, wśród których na uwagę zasługują dopałki regenerujące zdrowie, naprawiające pancerz, poprawiające szybkość przemieszczania się, zwiększające siłę rażenia stosowanych broni czy czyniące bohatera na krótki okres nieśmiertelnym.

Zabawa może być prowadzona ze sterowanymi przez sztuczną inteligencją botami lub z maksymalnie piętnastoma innymi graczami. Lista trybów zabawy obejmuje zaś między innymi takie pozycje jak Free-For-All (klasyczny Deathmatch), Team Deathmatch (potyczki drużynowe), Capture the Flag (przejmowanie flag przeciwnej drużyny), Overload (niszczenie czaszek należących do wroga) czy Harvester (zbieranie czaszek pokonanych wojowników i zanoszenie ich do bazy przeciwnika). Nasze poczynania są na bieżąco monitorowane i podsyłane do ogólnoświatowych rankingów. Do odblokowania jest również dwanaście achievementów.

Producent bardzo duży nacisk położył na zapewnienie wysokiego komfortu rozgrywki. Do przemieszczania postacią wykorzystujemy oba analogi. Pozostałe przyciski pada używane są między innymi do skakania, oddawania strzałów, przybliżania obrazu, wykonywania szybkich obrotów o 180 stopni czy dokonywania zamiany broni. Zmagania walczących ze sobą postaci obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-16  

Ocena czytelników: 7,3 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Gry podobne do Quake Arena Arcade

Klasyfikacja PEGI Quake Arena Arcade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Wymagania sprzętowe Quake Arena Arcade

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

Wykorzystuje: Xbox Live

QuakeCon w obiektywie - najciekawsze galerie
QuakeCon w obiektywie - najciekawsze galerie

wiadomość16 sierpnia 2009

W Grapevine w Teksasie kończy się dziś QuakeCon 2009, największe święto fanów id Software, serii Quake oraz kilkudniowych imprez związanych z graniem w rozmaite shootery. Aby poczuć klimat tego wydarzenia warto przeglądnąć dostępne w sieci galerie.

Quake Arena trafi na XBLA i NDS

wiadomość4 sierpnia 2007

Podczas wygłoszonej w trakcie odbywającej się właśnie imprezy QuakeCon 2007 przemowy John Carmack z id Software ogłosił, że jego firma pracuje właśnie wraz ze studiem Pi Studios nad przeznaczoną dla Xbox LIVE Arcade wersją gry Quake Arena, która pierwotnie ukazała się w 1999 roku na PC jako Quake III: Arena.

Quake III: Team Arena w ofercie XBLA?
Quake III: Team Arena w ofercie XBLA?

wiadomość10 kwietnia 2007

W sieci pojawiły się spekulacje na temat jednego z kolejnych rozszerzeń oferty usługi Xbox Live Arcade. Owe niepotwierdzone jeszcze informacje zostały zamieszczone przez organizację ESRB. Posiadaczy konsoli Xbox 360 zapewne ucieszy fakt, że po raz drugi na tę platformę trafi klasyczny FPS, należący do serii rozpoczętej w 1996 r. Mowa o dobrze znanej właścicielom PeCetów grze Quake III: Arena, a dokładnie o jej rozszerzeniu, noszącym podtytuł Team Arena.