Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Quake Arena Arcade (X360)
OkładkaQuake Arena Arcade (X360)

Quake Arena Arcade X360

Reedycja popularnej pecetowej strzelaniny Quake III: Arena (wraz z dodatkiem Team Arena), opracowana przez Pi Studios.

Akcji | FPP | science fiction | FPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Quake Arena Arcade Premiera X360

15grudnia2010

producent: Pi Studios wydawca: id Software Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Quake Arena Arcade

Halo 3: ODST

Perfect Dark Zero

The Orange Box

Quake Arena Arcade to reedycja popularnych PeCetowych strzelanin Quake III Arena i Quake III Team Arena, opracowana z myślą o użytkownikach konsoli Xbox 360 i oferowana w ramach usługi Xbox Live Arcade.

Ogólne założenia rozgrywki pozostały w zgodzie z pierwowzorem wydanym na komputery osobiste. Przystępujemy więc do serii dynamicznych walk, stawiających na refleks, celność i dobre poznanie dostępnych mapek. W Quake Arena Arcade możemy bawić się na ponad czterdziestu różnych planszach, z których większość zaczerpnięta została z trzeciej części serii Quake (między innymi Ankh, Symmetry, Gantry, Hazmat i Forlorn). Warto dodać, że producent zachował wszystkie elementy charakterystyczne dla oryginału, a więc między innymi portale czy stanowiącą śmiertelne zagrożenie lawę.

W Quake Arena Arcade możemy wybierać pomiędzy wieloma ciekawymi giwerami. Arsenał składa się zarówno z dość typowego uzbrojenia (pistolet, karabin maszynowy, shotgun, wyrzutnia rakiet), jak i znacznie ciekawszych narzędzi zagłady. Do tej drugiej grupy możemy zaliczyć między innymi obdarzony ogromną siłą rażenia BFG czy nail gun, który zamiast tradycyjnych pocisków wystrzeliwuje gwoździe. Oprócz broni możemy również korzystać z wielu power-upów, wśród których na uwagę zasługują dopałki regenerujące zdrowie, naprawiające pancerz, poprawiające szybkość przemieszczania się, zwiększające siłę rażenia stosowanych broni czy czyniące bohatera na krótki okres nieśmiertelnym.

Zabawa może być prowadzona ze sterowanymi przez sztuczną inteligencją botami lub z maksymalnie piętnastoma innymi graczami. Lista trybów zabawy obejmuje zaś między innymi takie pozycje jak Free-For-All (klasyczny Deathmatch), Team Deathmatch (potyczki drużynowe), Capture the Flag (przejmowanie flag przeciwnej drużyny), Overload (niszczenie czaszek należących do wroga) czy Harvester (zbieranie czaszek pokonanych wojowników i zanoszenie ich do bazy przeciwnika). Nasze poczynania są na bieżąco monitorowane i podsyłane do ogólnoświatowych rankingów. Do odblokowania jest również dwanaście achievementów.

Producent bardzo duży nacisk położył na zapewnienie wysokiego komfortu rozgrywki. Do przemieszczania postacią wykorzystujemy oba analogi. Pozostałe przyciski pada używane są między innymi do skakania, oddawania strzałów, przybliżania obrazu, wykonywania szybkich obrotów o 180 stopni czy dokonywania zamiany broni. Zmagania walczących ze sobą postaci obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-16  

Ocena użytkowników: 6,6 / 10 na podstawie 30 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.2 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Quake Arena Arcade

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Quake Arena Arcade Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live