Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 sierpnia 2007, 16:50

autor: Metatron

Quake Arena trafi na XBLA i NDS

Podczas wygłoszonej w trakcie odbywającej się właśnie imprezy QuakeCon 2007 przemowy John Carmack z id Software ogłosił, że jego firma pracuje właśnie wraz ze studiem Pi Studios nad przeznaczoną dla Xbox LIVE Arcade wersją gry Quake Arena, która pierwotnie ukazała się w 1999 roku na PC jako Quake III: Arena.

Podczas wygłoszonej w trakcie odbywającej się właśnie imprezy QuakeCon 2007 przemowy John Carmack z id Software ogłosił, że jego firma pracuje wraz ze studiem Pi Studios nad przeznaczoną dla Xbox LIVE Arcade wersją gry Quake Arena, która pierwotnie ukazała się w 1999 roku na PC jako Quake III: Arena. Nie znamy jeszcze jednak ani szczegółów na temat powstającej produkcji, ani daty jej premiery.

Współzałożyciel id Software zapowiedział również, że planuje stworzyć wersję Quake Arena na konsolę NDS, która pod względem rozgrywki będzie mieć jednak więcej wspólnego z trybem deathmatch z drugiej części Dooma, ponieważ, jak stwierdził programista, ograniczone możliwości poruszania się, jakim się charakteryzował, będą w przypadku przenośnej konsoli bardziej „strawne”. Carmack przyznał też, że w handheldzie Nintendo spodobała mu się przede wszystkim możliwość połączenia wi-fi.

Twórca Dooma i Quake’a ogłosił ponadto, że trwają prace nad darmowym, webowym portem Quake Arena, który nosić będzie tytuł Quake Zero.