Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Perfect Dark Zero (X360)
OkładkaPerfect Dark Zero (X360)

Perfect Dark Zero X360

Perfect Dark Zero Jest grą FPS, w której wcielamy się w kobietę-najemnika i szpiega, Joannę Dark. Produkcja jest prequelem słynnej strzelaniny wyprodukowanej również przez ekipę Rare.

Akcji | FPP | FPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Perfect Dark Zero Premiera X360

22listopada2005

pudełko PL

3listopada2006

producent: Rare wydawca: Xbox Game Studios / Microsoft Studios wydawca PL: CD Projekt S.A. Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Perfect Dark Zero

Halo 3: ODST

Gears of War

Borderlands

Perfect Dark Zero jest następczynią gry z gatunku FPS, która była jedną z najpopularniejszych pozycji dla stacjonarnej konsoli Nintendo 64 od 2000 roku. Tym razem programiści z firmy Rare postanowili zrobić użytek ze sporych możliwości platformy Xbox 360 i postarali się o włączenie omawianego produktu w poczet tzw. tytułów startowych tego elektroniczno-rozrywkowego systemu ze stajni korporacji Microsoft.

Scenariusz „zerówki” traktuje o wydarzeniach, poprzedzających wypadki z pierwszej części Perfect Dark. W roli głównej bohaterki ponownie występuje Joanna Dark - specjalna agentka a la Cate Archer z przebojowego pecetowego cyklu o nazwie No One Lives Forever. Protagonistka musi wykonać szereg misji w ramach trybu single player, a w przygodzie towarzyszy jej ojciec, czyli Jack. Naturalnie poszczególne zadania połączone są nastrojowymi scenkami przerywnikowymi, za sprawą których mamy wrażenie oglądania interaktywnego filmu sensacyjnego.

Developerzy zaimplementowali bogaty arsenał broni, składający się z ponad dwudziestu rozmaitych rodzajów narzędzi bojowych (m.in. pistolet i karabin maszynowy). Dodatkowo Joanna może wykorzystać przeróżne szpiegowskie gadżety o futurystycznym charakterze (np. plecak odrzutowy) oraz poprowadzić motocykl, pokierować poduszkowcem etc. Jednakże sukcesy w zmaganiach z przeciwnikami osiąga się nie przez bezmyślne szarżowanie, lecz dzięki atakowaniu według zawczasu ustalonego planu (bardzo istotne jest przede wszystkim krycie się za osłonami i bezszelestne zakradanie się na tyły wroga).

Dla entuzjastów rozgrywki multiplayer przygotowano natomiast obsługę internetowego systemu Xbox Live. Maksymalna liczba uczestników pojedynczego sieciowego spotkania przekracza trzydzieści, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować przykładowo klasyczną walkę typu deathmatch. Niezależnie od wybranego trybu zabawy zawsze widzimy perfekcyjnie wykonaną grafikę trójwymiarową z perspektywy pierwszej osoby. Autorzy nie zapomnieli ponadto o wprowadzeniu realistycznych algorytmów fizycznych i dopracowanej Sztucznej Inteligencji.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet   Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,2 / 10 na podstawie 122 głosów czytelników.

Perfect Dark Zero cena w dniu premiery: 149,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Perfect Dark Zero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Perfect Dark Zero Wymagania sprzętowe

Microsoft Xbox 360

Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live