Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Perfect Dark Zero (X360)

Perfect Dark Zero X360

Perfect Dark Zero Jest grą FPS, w której wcielamy się w kobietę-najemnika i szpiega, Joannę Dark. Produkcja jest prequelem słynnej strzelaniny wyprodukowanej również przez ekipę Rare.

Akcji | FPP | FPS | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox | Xbox Game Pass

Microsoft Xbox 360
Okładka Perfect Dark Zero (X360)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji X360:

22listopada2005

3listopada2006

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Perfect Dark Zero jest następczynią gry z gatunku FPS, która była jedną z najpopularniejszych pozycji dla stacjonarnej konsoli Nintendo 64 od 2000 roku. Tym razem programiści z firmy Rare postanowili zrobić użytek ze sporych możliwości platformy Xbox 360 i postarali się o włączenie omawianego produktu w poczet tzw. tytułów startowych tego elektroniczno-rozrywkowego systemu ze stajni korporacji Microsoft.

Scenariusz „zerówki” traktuje o wydarzeniach, poprzedzających wypadki z pierwszej części Perfect Dark. W roli głównej bohaterki ponownie występuje Joanna Dark - specjalna agentka a la Cate Archer z przebojowego pecetowego cyklu o nazwie No One Lives Forever. Protagonistka musi wykonać szereg misji w ramach trybu single player, a w przygodzie towarzyszy jej ojciec, czyli Jack. Naturalnie poszczególne zadania połączone są nastrojowymi scenkami przerywnikowymi, za sprawą których mamy wrażenie oglądania interaktywnego filmu sensacyjnego.

Developerzy zaimplementowali bogaty arsenał broni, składający się z ponad dwudziestu rozmaitych rodzajów narzędzi bojowych (m.in. pistolet i karabin maszynowy). Dodatkowo Joanna może wykorzystać przeróżne szpiegowskie gadżety o futurystycznym charakterze (np. plecak odrzutowy) oraz poprowadzić motocykl, pokierować poduszkowcem etc. Jednakże sukcesy w zmaganiach z przeciwnikami osiąga się nie przez bezmyślne szarżowanie, lecz dzięki atakowaniu według zawczasu ustalonego planu (bardzo istotne jest przede wszystkim krycie się za osłonami i bezszelestne zakradanie się na tyły wroga).

Dla entuzjastów rozgrywki multiplayer przygotowano natomiast obsługę internetowego systemu Xbox Live. Maksymalna liczba uczestników pojedynczego sieciowego spotkania przekracza trzydzieści, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować przykładowo klasyczną walkę typu deathmatch. Niezależnie od wybranego trybu zabawy zawsze widzimy perfekcyjnie wykonaną grafikę trójwymiarową z perspektywy pierwszej osoby. Autorzy nie zapomnieli ponadto o wprowadzeniu realistycznych algorytmów fizycznych i dopracowanej Sztucznej Inteligencji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,2 / 10 na podstawie 120 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 149,90 PLN

Gry podobne do Perfect Dark Zero

Klasyfikacja PEGI Perfect Dark Zero

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Perfect Dark Zero

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live
Perfect Dark, Forza Horizon 4, Fable 4 - przeciek ujawnia przyszłe xboksowe tytuły ekskluzywne
Perfect Dark, Forza Horizon 4, Fable 4 - przeciek ujawnia przyszłe xboksowe tytuły ekskluzywne

wiadomość8 stycznia 2018

Klobrille, użytkownik forum Reset Era mający podobno dostęp do wewnętrznego systemu, w którym znajdują się informacje o projektach Microsoftu, podzielił się ze światem wieściami o przygotowywanych przez tę firmę nowych tytułach na wyłączność Xboksa One (i Windows 10?).

Nowości od Rare
Nowości od Rare

wiadomość9 lipca 2008

Firma Rare, znana z takich gier, jak Banjo-Kazooie, Conker’s Bad Fur Day czy Perfect Dark podpisała umowę z Audiokinetic, kanadyjskim producentem oprogramowania Wwise, wprowadzającego nowe standardy tworzenia ścieżek audio dla gier komputerowych i video.

Autorzy Banjo, Kameo i Viva Pinata sprzedali ponad sto milionów sztuk gier
Autorzy Banjo, Kameo i Viva Pinata sprzedali ponad sto milionów sztuk gier

wiadomość1 lipca 2008

Brytyjska firma Rare, autorzy takich gier jak Banjo-Kazooie, GoldenEye 007, Conker’s Bad Fur Day, Kameo: Elements of Power czy Viva Pinata, ogłosiła na swoich stronach internetowych, że od początku swego istnienia, tj. od 1985 roku sprzedało się sto milionów pudełek z charakterystycznym R w logo.

Rare: bez komentarza w sprawie Perfect Dark 2
Rare: bez komentarza w sprawie Perfect Dark 2

wiadomość17 października 2007

Dwa dni temu donosiliśmy Wam o rewelacjach, jakie zamieścił na swoich łamach serwis GameGuru.in twierdząc, że Perfect Dark 2 jest już w produkcji i ukaże się na Xboxa 360 w listopadzie przyszłego roku. Lee Schuneman, producent w Rare postanowił zdementować te informacje.

Perfect Dark 2 zmierza na Xboxa 360?
Perfect Dark 2 zmierza na Xboxa 360?

wiadomość15 października 2007

Perfect Dark Zero był jednym z hitów premiery Xboxa 360. Od końcówki 2005 roku upłynęło jednak już wiele miesięcy, a na temat kolejnej części tej serii nic nie słychać. Nowe rewelacje przynosi serwis GameGuru.in, który twierdzi, iż Perfect Dark 2 jest już w produkcji i ukaże się w listopadzie 2008 roku.