Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2018, 13:02

autor: Aquma

Perfect Dark, Forza Horizon 4, Fable 4 - przeciek ujawnia przyszłe xboksowe tytuły ekskluzywne

Klobrille, użytkownik forum Reset Era mający podobno dostęp do wewnętrznego systemu, w którym znajdują się informacje o projektach Microsoftu, podzielił się ze światem wieściami o przygotowywanych przez tę firmę nowych tytułach na wyłączność Xboksa One (i Windows 10?).

Plotki sugerują, że szykuje się kolejna przygoda z panną Dark - Perfect Dark, Forza Horizon 4, Fable 4 - przeciek ujawnia przyszłe tytuły na wyłączność Xboksa One - wiadomość - 2018-01-08
Plotki sugerują, że szykuje się kolejna przygoda z panną Dark

Wygląda na to, że posiadacze Xboksów One doczekają się w nadchodzących latach kilku nowych gier – i nie będą to jedynie kolejne części serii Forza. Chodzi m.in. o długo wyczekiwane przez fanów Fable 4 oraz Perfect Dark, a także kilka innych produkcji. Źródłem tych informacji jest przeciek z API do SDK usługi Xbox Live, za którym stoi użytkownik forum Reset Era podpisujący się nickiem Klorbrille. Intrygującymi wieściami podzielił się on ze światem publikując nietypową listę życzeń.

Byłoby wspaniale ponownie odwiedzić Albion. Projekt mógłby nosić nazwę Wisdom (pol. Mądrość). Mogłoby nad nim pracować studio z Wielkiej Brytanii. Naprawdę chciałbym znów pobawić się z panną Dark. Jeśli jest to gra z perspektywą trzecioosobową, powinno przy niej pomóc (studio – red.) The Coalition. Oczywiście… nie tylko oni. Chciałbym też zagrać w kampanię Crackdown 3 w 4-osobowej kooperacji. Fajnie byłoby grać w Forzę, kiedy na horyzoncie będzie wstawało słońce. Chciałbym też zagrać niedługo w AoE4… ale prawdopodobnie jest jeszcze super wcześnie. Chciałbym mieć naprawdę dużą liczbę graczy (połączeń w ramach jednej sesji) w największej franczyzie Xboksa. Och, i wydaje mi się też, że Phil Spencer lubi mechy. Wątpię, żebym w dającej się przewidzieć przyszłości dostał coś związanego z Conkerem, Banjo lub Crimson Skies. Wyciągnijcie z tego to, co chcecie. Nie mam pojęcia co jest jedynie prototypem itp.

Jedną z największych niespodzianek na tej liście stanowi bez wątpienia Perfect Darko marce tej było zupełnie cicho od czasu Perfect Dark Zero, które stanowiło jeden z tytułów startowych Xboksa 360 w 2005 roku. Produkcją gry, obok The Coalition, może zajmować się odpowiedzialne za poprzednie odsłony studio Rare (a przynajmniej mam taką nadzieję). Z kolei nowym Fable (to właśnie w grach z tej serii odwiedzamy krainę Albion) być może zajmują się autorzy Forzy Horizon 3 z Playground Games. Bardzo intrygująco wygląda też tajemnicza uwaga na temat sympatii Phila Spencera do gigantycznych robotów – warto pamiętać, że w posiadaniu Microsoftu znajduje się nie odkurzana aż od 2004 roku marka MechAssault. Może jednak chodzić również o tworzonego obecnie przez studio Piranha Games Mechwarriora 5, który w grudniu został zapowiedziany w wersji na PC. Czyżby szykowała się konwersja na Xboksa One?

Pozostałe wieści nie budzą już tak dużych emocji. Największa marka Xboksa to bez wątpienia Halo i kolejna po wydanym w 2015 roku Halo 5: Guardians odsłona tej serii nie byłaby szczególnym zaskoczeniem, podobnie jak będąca praktycznie pewnikiem Forza Horizon 4. Jeśli potwierdzą się plotki na temat Fable 4, powstaje jednak pytanie: kto za nią odpowiada? Naturalnymi kandydatami zdają się być twórcy głównych odsłon serii z Turn 10 Studios. Wygląda na to, że posiadacze Xboksów One mogą otrzymać również konwersję strategii czasu rzeczywistego Age of Empires IV, choć nie jest pewnym, czy przeciek nie dotyczy wersji na komputery PC.

Należy oczywiście podkreślić, że wszystkie te informacje mają charakter plotek i trzeba do nich podchodzić z pewną dozą ostrożności. Z drugiej strony, z podobnym przeciekiem, autorstwa dokładnie tej samej osoby, mieliśmy do czynienia w zeszłym roku i ujawnione w nim informacje w dużej mierze się potwierdziły. Wygląda na to, że Microsoft wybudza się w końcu z letargu i próbuje nawiązać jakąś rywalizację z konkurencją (wciąż intensywnie walczącą o uwagę graczy) na polu tytułów na wyłączność. To doskonałe informacje dla fanów konsol giganta z Redmont.

  1. Autorzy Forzy Horizon 3 tworzą Fable 4?
  2. Czy warto kupić konsolę Xbox One X? Testujemy nowy sprzęt Microsoftu