Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 stycznia 2018, 12:27

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Metal Gear Survive - 6 minut rozgrywki z trybu singleplayer

Na youtube'owym kanale serwisu IGN opublikowano kilkuminutowy materiał prezentujący rozgrywkę z trybu singleplayer Metal Gear Survive.

Do walki z potworami wykorzystamy bronie wytworzone ze znalezionych surowców. - Metal Gear Survive - 6 minut rozgrywki z trybu singleplayer - wiadomość - 2018-01-08
Do walki z potworami wykorzystamy bronie wytworzone ze znalezionych surowców.
Metal Gear Survive w skrócie:
  • spin-off serii Metal Gear;
  • ukaże się w Europie 22 lutego;
  • gra dostępna będzie na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych.

Jeżeli czekacie na Metal Gear Survive – spin-offa słynnej serii skradankowych gier akcji Metal Gear – to dziś możecie zapoznać się z najnowszym materiałem prezentującym rozgrywkę w trybie singleplayer. Opublikowane na kanale serwisu IGN wideo pokazuje około sześciu minut zabawy, m.in. z cichym przemykaniem wśród przeciwników, atakowaniem z zaskoczenia czy wspinaniem się po rurach. Ponadto ukazano odnoszenie rannych do bazy, dzięki czemu w zamian możemy w przyszłości liczyć na ich pomoc. Nie zabrakło też elementów survivalowych pokroju polowania na zwierzęta i zbierania surowców, wykorzystywanych następnie do wytwarzania ulepszeń broni oraz narzędzi pokroju maczety (przydaje się chociażby do ścinania mniejszych drzew). Wszystko to uzupełnia pokaz bezpośredniej walki przy użyciu łuku, wielkiego młota czy płonącej pałki.

Premiera Metal Gear Survive w Europie odbędzie się 22 lutego. Produkcja dostępna będzie na konsolach Xbox One i PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Wcześniej odbędą się otwarte beta-testy. Grę sprawdzicie w dniach 18-21 stycznia, ale tylko na sprzęcie firm Sony i Microsoft.

Przypominamy, że Metal Gear Survive będzie pierwszą odsłoną serii stworzoną bez udziału jej „ojca” – Hideo Kojimy. W 2015 roku doszło do dość tajemniczego rozstania Konami ze słynnym deweloperem. Ostatecznie przywrócił on swoje studio do życia i obecnie pracuje nad wyczekiwanym projektem Death Stranding. Nie wiemy o nim zbyt wiele, a kolejne zwiastuny dostarczają więcej pytań niż odpowiedzi. Niemniej tytuł ma już grywalną wersję i niewykluczone, że pojawi się na konsoli PlayStation 4 w tym roku.