Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2017, 08:52

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Metal Gear Survive - poznaliśmy termin premiery [news zaktualizowany]

Firma Konami ujawniła dokładny termin debiutu gry Metal Gear Survive - nastąpi on w lutym. Poznaliśmy też bonusy dodawane do zamówień przedpremierowych.

Aktualizacja

Konami potwierdziło, że wersja PC-towa (Steam) ukaże się w tym samym dniu, co konsolowa, czyli 20 lutego 2018 roku w USA i dwa dni później w Europie.

Oryginalna wiadomość

Metal Gear Survive jest spin-offem kultowego cyklu. - Metal Gear Survive - poznaliśmy termin premiery [news zaktualizowany] - wiadomość - 2017-10-27
Metal Gear Survive jest spin-offem kultowego cyklu.

Poznaliśmy datę premiery zapowiedzianej w sierpniu 2016 roku gry Metal Gear Survive. Firma Konami poinformowała na Twitterze, że produkcja ukaże się w Europie 22 lutego 2018 roku (dwa dni wcześniej w USA). Tytuł zadebiutuje na konsolach Xbox One i PlayStation 4. Wydawca zdradził również bonusy dodawane do zamówień przedpremierowych. Osoby, które skuszą się na pre-ordera otrzymają Survival Pack, czyli zestaw zawierający: cztery złote bronie, dwa dodatkowe gesty, cztery chusty, malowanie twarzy „Kabuki”, Boxmana (postać nosząca kartonowe pudło na głowie) oraz tabliczkę znamionową do bazy.

Projekt ma się ukazać również na komputerach osobistych, ale w komunikacie nic o tym nie wspomniano. Jak jednak dowiedział się serwis PC Gamer, informacje na temat tej wersji poznamy jutro.

Metal Gear Survive w skrócie:
  1. gra akcji z elementami skradanki i survivalu;
  2. ukaże się w Europie 22 lutego 2018 roku;
  3. dostępna będzie na konsolach XOne i PS4 – informacje o wersji PC-towej mamy poznać jutro.

Metal Gear Survive to poboczna odsłona słynnej serii skradanek tworzonych niegdyś przez Hideo Kojimę i jego zespół Kojima Productions. Jak zapewne dobrze wiecie, deweloper nie jest już pracownikiem firmy Konami i nie macza palców w nowym projekcie. Ten będzie połączeniem gry akcji, skradanki oraz survivalu i skupi się na zabawie w trybie współpracy, choć dostępny ma być też singleplayer. Gracze wcielą się w członków organizacji Militaires Sans Frontieres, którzy w niewyjaśnionych okolicznościach trafili do innego wymiaru. Na miejscu muszą stawić czoła rozmaitym, przypominającym zombie stworom.