Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2017, 19:19

autor: godrikus

Zwiastun trybu singleplayer i zapowiedź bety Metal Gear Survive

Zbliża się premiera pierwszej produkcji z serii Metal Gear tworzonej bez udziału Hideo Kojimy. Metal Gear Survive otrzymało właśnie zwiastun prezentujący tryb dla jednego gracza. Zapowiedziano też otwarte testy beta.

Metal Gear Survive to powstający w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach spin-off serii Metal Gear. - Zwiastun trybu singleplayer i zapowiedź bety Metal Gear Survive - wiadomość - 2017-12-13
Metal Gear Survive to powstający w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach spin-off serii Metal Gear.

Metal Gear Survive to jedna z najbardziej kontrowersyjnych zapowiedzi 2016 roku. Pokazana niedługo po skandalu związanym z odejściem Hideo Kojimy z firmy Konami, produkcja ta została z góry skreślona przez większość graczy. Survive od początku postrzegane było jako bezczelne zagranie japońskiego giganta i brutalne niszczenie spuścizny Kojimy, który poświęcił niemal 30 lat na rozwijanie tej marki. Sprawy nie poprawia fakt, że gra opiera się na kooperacyjnym zabijaniu hord zombie z wrzucanymi tu i ówdzie Metal Gearami. Przez dłuższy czas w branżowym świecie krążyły plotki mówiące, że produkcja nie zaoferuje trybu dla jednego gracza. W końcu Konami postanowiło im zaprzeczyć, wypuszczając zwiastun, w którym producent gry, Yuji Korekado opowiada o singleplayerze w Metal Gear Survive. Materiał możecie zobaczyć poniżej:

Nie da się ukryć, że ze zwiastuna wyłania się obraz ciekawej i rozbudowanej gry akcji, w której wesołe niszczenie hord przeciwników za pomocą mnóstwa broni przeplata się z bardziej taktycznymi fragmentami wymagającymi pozostania w ukryciu. W dodatku twórcy zaimplementowali mechaniki polowań, craftingu oraz tworzenia bazy, która ma odegrać dużą rolę zarówno w trybie single, jak i w co-opie. Firmie Konami ciężko będzie jednak wymazać dramatyczne pierwsze wrażenie, które zrobił na graczach spin-off serii Metal Gear. Być może, gdyby pomysł został wykorzystany w grze pod innym tytułem, nienawiązującym do kultowej sagi autorstwa Kojimy, Survive miałoby większe szanse na komercyjny sukces.

Zwiastun przynosi jeszcze jedną ważną informację – Konami zaplanowało na początek przyszłego roku otwarte testy beta. Odbędą się one w terminie od 18 do 21 stycznia na PlayStation 4 i Xboksie One. Nie wspomniano nic o wersji beta na komputery osobiste, więc pecetowcy zapewne będą musieli obejść się smakiem

Przypominamy, że premiera Metal Gear Survive zaplanowana została na „początek 2018 roku”. Gra pojawi się na PlayStation 4, Xboksie One i komputerach osobistych.