Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 kwietnia 2012, 12:31

autor: Hed

Rozpoczęła się beta pecetowej wersji strzelanki Nexuiz

Fani strzelanek sieciowych mogą dołączyć do bety pecetowej odsłony gry Nexuiz, której początki sięgają roku 2005. Obecna wersja produkcji działa na silniku CryEngine 3 i korzysta z bibliotek DirectX 11.

Rozpoczęła się beta pecetowej wersji strzelanki Nexuiz - ilustracja #1

Strzelanka sieciowa Nexuiz, dostępna od kilku tygodni na Xbox LIVE Arcade, wkroczyła w fazę publicznej bety na pecetach. Firma THQ zaprosiła do zabawy zainteresowanych, chociaż zaznaczyła, że liczba kluczy otwierających dostęp do testów jest ograniczona. Żeby wziąć udział w rozgrywce trzeba udać się na stronę Alienware i odebrać klucz. Sama produkcja trafi na komputery 3 maja tego roku i będzie kosztowała 8,99 euro, czyli około 32 złote.

Beta pecetowego Nexuiz została podzielona na trzy części, które będą rozpoczynały się co kilka dni. Klucze przeznaczone na pierwszy etap zostały już rozdane, ale fani strzelanek powinni zajrzeć na stronę Alienware jutro - wtedy pojawi się nowa porcja kodów. Ważne jest to, że jeden klucz pozwala wziąć udział we wszystkich fazach testów. W kolejnych spotkaniach z grą twórcy będą pokazywali nowe mapy i sprawdzali działanie różnych funkcji. Zabawa zakończy się 29 kwietnia.

Rozpoczęła się beta pecetowej wersji strzelanki Nexuiz - ilustracja #2

Pierwsza wersja Nexuiz została wydana już w 2005 roku. Obecna edycja to przeróbka klasycznego pomysłu na współczesne konsole i pecety.

Nexuiz to futurystyczna strzelanka online, w której gracze spotykają się na arenie i walczą ze sobą przy użyciu zaawansowanych technologicznie broni. Autorzy gry korzystają z silnika CryEngine 3 i bibliotek DirectX 11, więc teoretycznie powinna ona wyglądać nieźle na mocniejszym sprzęcie. Pecetowa edycja produkcji otrzyma wsparcie dla serwerów dedykowanych oraz przeglądarkę meczów. Konsolowe wydanie Nexuiz zebrało średnie oceny, ale mogło się podobać.

  1. Beta Nexuiz na stronie Alientrap
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Nexuiz

Nexuiz