Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2021, 12:16

autor: Qskan

Patch do Valheim ułatwia korzystanie z motyki

Wczoraj do Valheim zawitał patch 0.150.3. Oprócz poprawek błędów i wielu usprawnień łatka ułatwiła także korzystanie z motyki, co znalazło aprobatę wśród społeczności gry.

W SKRÓCIE:
  1. Wczoraj Valheim otrzymało aktualizację oznaczoną numerem 0.150.3.
  2. Oprócz naprawy pomniejszych błędów patch ułatwia prace terenowe przy użyciu motyki.
  3. Aktualizacja wprowadza również nowy system modyfikacji terenu, który czyni ładowanie obszarów z dużą ilością zmian w gruncie płynniejszym.

Valheim, które szturmem zdobyło szczyty list sprzedaży na początku roku, cały czas ma się dobrze i jest regularnie aktualizowane pod kątem naprawy błędów i poprawiania komfortu rozgrywki. Najnowsza łatka oznaczona numerem 0.150.3 kontynuuje obrany przez twórców kurs. Spośród zmian, które wprowadza świeża aktualizacja, gracze najbardziej zwrócili uwagę na te, które ułatwiają kształtowanie terenu przy pomocy narzędzi, a szczególnie podnoszenie gruntu z użyciem motyki.

Punkt, który przykuł uwagę graczy głosi:

Zmniejszono liczbę kamieni potrzebnych do podniesienia ziemi za pomocą motyki.

Ta zmiana ma pomóc w ważnym aspekcie budowania baz i przygotowywania gruntu pod nasze budynki. Jak zauważają gracze, teraz do jednorazowego podniesienia terenu wystarczą 2 kamienie w naszym ekwipunku zamiast dotychczasowych 4, jednak są pewne ograniczenia, które nie spotkały się z takim entuzjazmem:

Teraz wystarczą 2 kamienie, ale zmienili/naprawili motykę tak, że nie można już podnieść ziemi do istniejącej krawędzi za pomocą jednego kliknięcia. Teraz trzeba klikać pojedynczo - myślę, że koszt 2 kamieni nie będzie w stanie tego zrównoważyć - pisze Rasdit.

Patch do Valheim ułatwia korzystanie z motyki - ilustracja #1
Motyka służy do wyrównywania i podnoszenia terenu.

Jednak nie wszyscy są takimi pesymistami:

Cieszę się z powodu tej zmiany. To nie do uwierzenia, jak szybko wcześniej traciłem wszystkie kamienie na wyrównywanie ziemi - zauważa 12temp.

Ponadto aktualizacja dodaje nowy system modyfikacji terenu, który ma sprawić, że ładowanie będzie szybsze i płynniejsze w przypadku obszarów, gdzie teren został znacznie zmieniony. Poza tym aktualizacja naprawia różne bugi pokroju draugrów spawnujących się w środku kamieni, czy poprawia doczytywanie się świata na bieżąco. Pełną listę poprawek w najnowszym patchu do Valheim możecie znaleźć tutaj.