Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 stycznia 2021, 17:49

Lords of the Fallen 2 w 2022 roku; gra jest największym projektem CI Games

Prezes CI Games Marek Tymiński podzielił się wynikami sprzedaży Lords of the Fallen i cyklu Sniper Ghost Warrior. Jednocześnie pojawiły się informacje na temat Lords of the Fallen 2. Wynika z nich, że gra zadebiutuje w 2022 roku i jest to największy projekt, nad którym obecnie pracuje firma.

CEO CI Games Marek Tymiński zdradził kilka ogólnych informacji związanych z Lords of the Fallen 2. Wynika z nich, że jest to największy tytuł, nad jakim pracuje firma. W związku z ogromem prac, jakie towarzyszą procesowi produkcyjnemu, premiera planowana jest na 2022 rok. Podkreślono również, że gra ma być sprzedawana w pełnej cenie (czyli takiej jak za pozycje z segmentu AAA).

W oficjalnym komunikacie o Lords of the Fallen 2 nie znajdziemy szczegółów związanych z produkcją. Nadal nie wiemy więc nic na temat fabuły czy gameplayu. Zamiast tego otrzymaliśmy ogólne informacje, z których wynika, że tytuł będzie znacznie bardziej rozbudowaną produkcją niż swoja poprzedniczka i zaoferuje kompletnie nowe mechaniki rozgrywki. Opublikowano także odświeżone logo, które możecie zobaczyć powyżej.

Jednocześnie ujawnione zostały wyniki sprzedaży Lords of the Fallen i cyklu Sniper Ghost Warrior. Rodzimy soulslike rozszedł się w 3 milionach kopii, generując przy tym ok. 50 milionów złotych zysku. Seria snajperskich strzelanin FPP trafiła za to łącznie w ręce 11 milionów nabywców.

Lords of the Fallen 2 ma za sobą wyboistą przeszłość. W 2015 roku CI Games zakończyło współpracę z firmą odpowiedzialną za pierwszą odsłonę cyklu – Deck 13. Trzy lata później zapowiedziano, że grę wyprodukuje amerykańskie Defiant Studios. Ta kooperacja jednak również zakończyła się porażką. W wyniku takiego obrotu spraw CI Games powołało do życia wewnętrzne studio Hexworks, które ma opracować tytuł.

  1. Lords of the Fallen – oficjalna strona
  2. CI Games – oficjalna strona

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z GOL-em związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej