Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 maja 2019, 13:59

autor: Adrian Werner

Lords of the Fallen 2 - CI Games wypowiedziało umowę Defiant Studios

CI Games wypowiedziało umowę studiu Defiant, na mocy której deweloper pracował nad Lords of the Fallen 2. Polska firma zamierza dokończyć produkcję z wykorzystaniem własnego zespołu.

Od premiery pierwszego Lords of the Fallen minęło już prawie pięć lat. - Lords of the Fallen 2 - CI Games wypowiedziało umowę Defiant Studios - wiadomość - 2019-05-16
Od premiery pierwszego Lords of the Fallen minęło już prawie pięć lat.

Lords of the Fallen 2, czyli kontynuacja popularnego RPG-a akcji z 2014 roku, po raz kolejny ma poważne problemy. Finansująca projekt polska firma CI Games poinformowała, że zerwała współpracę ze studiem Defiant, które odpowiedzialne było za produkcję gry.

Komunikat polskiego przedsiębiorstwa w tej sprawie był następujący:

Oświadczenie o wypowiedzeniu Umowy zostało złożone z uwagi na nienależyte wykonanie przez Defiant kluczowego w świetle Umowy etapu pracy (Milestone nr 11), tzw. Vertical Slice, w jakości oczekiwanej przez Spółkę, określonej precyzyjnie w Umowie mimo trzykrotnego wezwania Defiant do poprawy jakości tego etapu prac.

Wspominane „vertical slice” to pewnego rodzaju demo, które prezentuje wycinek gry w stanie, jaki ma osiągnąć wersja finalna. Jak widać, CI Games nie było zadowolone z tego, co przygotowało studio Defiant i firma postanowiła nie kontynuować współpracy.

Przypomnijmy, że CI Games powierzyło studiu Defiant zadanie opracowania Lords of the Fallen 2 w zeszłym roku. Wkrótce potem dowiedzieliśmy się, że deweloper zaczął prace od zera, wyrzucając do kosza wszystko to, co opracował wcześniej zespół pod wodzą Tomasza Gopa w ciągu trwającej kilka lat fazy pre-produkcji.

Na razie nie wiadomo, jak decyzja o wypowiedzeniu umowy wpłynie na projekt. Na pewno należy liczyć się z opóźnieniem produkcji. CI Games zamierza kontynuować prace nad projektem z wykorzystaniem wewnętrznego studia spółki, wspomaganego przez zewnętrznych podwykonawców.

Zwróciliśmy się o komentarz w sprawie do firmy CI Games i jeśli otrzymamy odpowiedź, to zaktualizujemy tę wiadomość.

  1. Oficjalna strona firmy CI Games
  2. Oficjalna strona firmy Defiant Studios
  3. Recenzja gry Lords of The Fallen - najlepsza gra CI Games w historii
  4. Lords of the Fallen - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Lords of the Fallen 2

Lords of the Fallen 2