Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 16 maja 2019, 14:19

autor: Aquma

Nowy Star Trek z Patrickiem Stewartem to Star Trek Picard

Nowy serial Star Trek z udziałem brytyjskiego aktora Patricka Stewarta otrzymał oficjalny tytuł – Star Trek: Picard. Produkcja zadebiutuje jeszcze w tym roku i w Polsce będzie dostępna wyłącznie na platformie Amazon Prime.

Logo Star Trek: Picard. - Nowy Star Trek z Patrickiem Stewartem to Star Trek Picard - wiadomość - 2019-05-16
Logo Star Trek: Picard.

Serwis Screen Rant donosi, że zapowiedziany w sierpniu zeszłego roku serial Star Trek z udziałem Patricka Stewarta otrzymał w końcu oficjalny tytuł – Star Trek: Picard. Dzięki wpisom na Twitterze dostaliśmy też pierwsze zdjęcie i logo. Produkcja jest tworzona przez platformę CBS All Access i zadebiutuje pod koniec tego roku. W Polsce będziemy mogli ją oglądać wyłącznie wykupując subskrypcję Amazon Prime.

Akcja Star Trek: Picard będzie się toczyła 20 lat po wydarzeniach z filmu Star Trek: Nemesis, który trafił na ekrany w 2002 roku – co oznacza, że będzie to pierwsze dzieło od siedemnastu lat, które popchnie do przodu historię kultowego uniwersum (wszystkie filmy lub seriale stworzone po Nemesis były albo prequelami, albo rozgrywały się w alternatywnym świecie).

Wspominany powyżej, popularny brytyjski aktor, znany także z roli profesora Charlesa Xaviera w filmach z serii X-Men, ponownie wcieli się w tytułowego Jean-Luca Picarda, który – co ciekawe – tym razem nie będzie kapitanem (prawdopodobnie w związku z podeszłym wiekiem). Kluczową rolę w fabule nowej serii ma odgrywać zniszczenie planety Romulus i wynikający z niego rozpad Romulańskiego Imperium Gwiezdnego.

W serialu wystąpią także m.in. Alison Pill (Newsroom, Scott Pilgrim kontra świat) oraz Harry Treadaway (Mr. Mercedes, Dom grozy). W projekt zaangażowany jest także Jonathan Frakes, znany z roli Williama T. Rikera (pierwszego oficera USS Enterprise-D oraz USS Enterprise-E, a następnie kapitana USS Titan w Star Trek: The Next Generation). Tym razem twórca wziął na swoje barki obowiązki reżysera.

  1. Star Trek – strona oficjalna
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.