Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 października 2016, 11:45

autor: Entelarmer

Sniper: Ghost Warrior 3 przesunięte na 4 kwietnia

Firma CI Games poinformowała o kolejnym opóźnieniu gry Sniper: Ghost Warrior 3. Na największy i "najbardziej ambitny projekt" polskiego dewelopera poczekamy do 4 kwietnia.

Złe wieści dla fanów gier polskiego studia CI Games. Firma zdecydowała się na przesunięcie premiery Sniper: Ghost Warrior 3. Tytuł zadebiutuje nie 27 stycznia, lecz dopiero 4 kwietnia na PC, Xboksie One oraz PlayStation 4. W oświadczeniu prasowym Marek Tymiński, prezes CI, uzasadnia tę decyzję chęcią dopracowania produkcji. Jak twierdzi, trzecia część snajperskiego cyklu jest „największym projektem” w historii polskiego dewelopera, a dodatkowy czas zostanie wykorzystany na dopracowanie tej – według słów Tymińskiego – „ambitnej gry”. Dotyczy to m.in. optymalizacji, jako że twórcy pragną, by gra „działała płynnie na wszystkich platformach.

Trzecia gra w snajperskiej serii CI Games ma być największym tytułem w historii polskiego producenta. - Sniper: Ghost Warrior 3 przesunięte na 4 kwietnia - wiadomość - 2016-10-17
Trzecia gra w snajperskiej serii CI Games ma być największym tytułem w historii polskiego producenta.

Nie jest to pierwsze opóźnienie trzeciego Snajpera. Początkowo gra miała zadebiutować jeszcze w drugim kwartale 2016 roku, ale zespół CI Games bez wyjaśnienia przesunął premierę o ponad pół roku. Sama gra – po raz pierwszy zapowiedziana dwa lata temu – ma rozwinąć schemat wypracowany przez poprzednie części, oferując znacznie większą swobodę rozgrywki. Wciąż jednak będzie premiowane dyskretne wykonywanie zadań, aczkolwiek tytuł pozwoli też na zastosowanie klasycznego podejścia (czytaj: wdawania się w dynamiczne strzelaniny). Kierowany przez gracza amerykański snajper Jonathan North trafia do Gruzji, z jednej strony walcząc z separatystami, z drugiej – poszukując swego zaginionego brata.