Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 grudnia 2014, 12:45

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Sniper: Ghost Warrior 3 i Lords of the Fallen 2 w produkcji. Wieści z konferencji CI Games

Marek Tymiński (prezes spółki CI Games) potwierdził na specjalnej konferencji prasowej, że trwają prace nad grami Sniper: Ghost Warrior 3 oraz Lords of the Fallen 2. Oprócz tego zapowiedziano zmiany w strategii biznesowej firmy i wejście na rynek platform mobilnych.

Materiał graficzny promujący grę Sniper: Ghost Warrior 3

Firma CI Games na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej ogłosiła najbliższe plany dotyczące gier i nowej strategii spółki. Dzięki temu dowiedzieliśmy się między innymi, że powstaje gra Sniper: Ghost Warrior 3, czyli kolejna odsłona popularnej serii strzelanin ze snajperem w roli głównej. Tytuł wykorzystuje nowy model biznesowy firmy, zastosowany już wcześniej przy okazji Lords of the Fallen. Chodzi o to, że twórcą ogólnej koncepcji i projektu gry Sniper: Ghost Warrior 3 jest firma CI Games, ale prace wykonawcze zostały zlecone 60-osobowemu zespołowi zewnętrznemu, zajmującemu się grą od maja bieżącego roku. Na czele studia deweloperskiego stanęli Steve Hart oraz Paul Robinson. Ten pierwszy odpowiadał wcześniej za opracowanie Sniper Elite V2 autorstwa studia Rebellion, a Paul Robinson to współtwórca takich tytułów jak Killzone 2, Full Spectrum Warrior, Comanche czy Armored Fist.

Taki model tworzenia gier sprawdził się w przypadku wspomnianego Lords of the Fallen, gdy CI Games współpracowało z niemieckim zespołem Deck13 Interactive. Od tej pory będzie to stała praktyka polskiej firmy. Sniper: Ghost Warrior 3 zadebiutuje w 2016 roku na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Przy okazji przypomniano, że dwie pierwsze części sprzedały się w łącznym nakładzie przekraczającym 5,5 mln egzemplarzy.

Tomasz Gop potwierdza trwające prace koncepcyjne nad Lords of the Fallen 2
Tomasz Gop potwierdza trwające prace koncepcyjne nad Lords of the Fallen 2

Na konferencji potwierdzono również dotychczasowe doniesienia na temat powstawania Lords of the Fallen 2. Dodatkowo Tomasz Gop (jeden z twórców pierwszej części) napisał na Facebooku, że „prace koncepcyjne nad Lords of the Fallen 2 trwają”. Oznacza to, że daleko jeszcze do zaprezentowania pierwszych materiałów z gry, ale możemy być już przynajmniej pewni dalszego rozwoju marki. Firma dostrzega ogromny potencjał w sprzedaży konsol nowej generacji i już teraz potwierdziła, że Lords of the Fallen 2 ukaże się na PlayStation 4 oraz Xboksie One. Nie ma też większych wątpliwości co do powstania wersji pecetowej.

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że CI Games wchodzi na rynek mobilny. Polska firma zacznie od przeniesienia Lords of the Fallen na platformy iOS oraz Android w 2015 roku. Nie ujawniono żadnych szczegółów, ale można się domyślać, że nie będzie to wierny port tegorocznej produkcji, a raczej oddzielny tytuł dostosowany do potrzeb tego rynku. W 2015 roku CI Games stworzy jeszcze jedną, bliżej nieokreśloną produkcję na smartfony i tablety.