Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 listopada 2014, 11:17

autor: Góral

Lords of the Fallen - kolejne przesłanki na temat kontynuacji

W artykule opublikowanym w serwisie Polygamia.pl, Tomasz Gop, producent wykonawczy gry Lords of the Fallen, wypowiedział się na temat ewentualnej kontynuacji najnowszej produkcji, dodatków do "jedynki" oraz jej sprzedaży.

W serwisie Polygamia.pl ukazał się artykuł, w którym Tomasz Gop, producent wykonawczy gry Lords of the Fallen, odpowiedział na pytania użytkowników witryny. Poruszono m.in. kwestię kolejnych odsłon najnowszego RPG akcji ze stajni CI Games. Na pytanie (w cytatach zachowano oryginalną pisownię): „Czy dalej w mocy są plany stworzenia z Lordsów trylogii?” deweloper stwierdził, że „Tak”. Dodatkowo w dalszej części artykułu wyjawił, że: „Technologia przeważnie zależy od projektu - CI Games pracuje w tej chwili nad dwoma i każdy jest w innej technologii”, ale nie sprecyzował o jakie gry chodzi. Warto jednak wspomnieć, że niedawno pojawiły się informacje sugerujące, że jedną z tajemniczych produkcji CI Games jest projekt z gatunku RPG na konsole nowej generacji (w domyśle PlayStation 4 i Xbox One) oraz komputery PC. To jednak nie wszystko, gdyż w artykule na Polygamii poruszono także kwestię multiplayera w ewentualnej kontynuacji. Deweloper odpowiedział następującymi słowami: „Nie potwierdzam, nie zaprzeczam. Ale możemy się chyba zgodzić, że byłoby super”.

Lords of the Fallen - kolejne przesłanki na temat kontynuacji - ilustracja #1

Przypominam, że inwestycja w „jedynkę” zwróci się firmie CI Games już przy 500 tys. sprzedanych egzemplarzy. Prawdopodobnie będzie problemów z osiągnięciem takiego wyniku, gdyż na pytanie: „Czy LotF będzie długofalowo wspierany przez CI bez względu na wyniki sprzedaży? czy może porzucicie gierkę jeśli słabo się sprzeda?” Gop odpowiedział, że: „Gra sprzedaje się na tyle dobrze, że drugi scenariusz jest niemożliwy. Planujemy długofalowe wsparcie”. Wszystko wskazuje więc na to, że tytuł okaże się sukcesem finansowym, co zapewne zaowocuje w przyszłości grą Lords of the Fallen 2.

W ramach ciekawostki warto przytoczyć jeszcze jeden cytat, sugerujący nadejście dodatków do „jedynki”. „Rozszerzenia są możliwe, ale za wcześnie by o nich mówić” – stwierdził Gop. Po więcej informacji odsyłam do podlinkowanego wcześniej artykułu.

Lords of the Fallen to produkcja z gatunku RPG akcji stworzona przez studia CI Games i Deck 13. Tytuł ukazał się 28 października na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach PC i pomimo rozmaitych błędów związanych m.in. ze stabilnością działania, spotkał się z ciepłymi opiniami mediów. Naszą recenzję tytułu przeczytacie w tym miejscu.