Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 października 2014, 15:14

autor: Góral

CI Games pracuje nad Lords of the Fallen 2?

W serwisie HCGamer.pl pojawiły się informacje głoszące, że firma CI Games pracuje nad nowym projektem RPG, co być może oznacza, że rozpoczął się już deweloping kontynuacji gry Lords of the Fallen, która ukaże się 28 października na konsolach PlayStation 4, Xbox One i komputerach PC.

Pod koniec września informowaliśmy, że firma CI Games pracuje nad dwoma niezapowiedzianymi jeszcze produkcjami, ale niestety nie podano przy okazji żadnych szczegółów na ten temat. Michał Król z serwisu HCGamer.pl wpadł jednak na pewien trop. Zauważył on, że polska firma poszukuje pracownika na stanowisko Dyrektora Technicznego, który będzie pracował przy niezapowiedzianej produkcji z gatunku RPG na konsole nowej generacji (w domyśle PlayStation 4 i Xbox One) oraz komputery PC. Być może oznacza to, że studio dłubie już przy kontynuacji gry Lords of the Fallen. Zauważono jednak, że w ogłoszeniu wymieniona jest m.in. znajomość technologii Unreal, a tytuł współtworzony z zespołem Deck 13 powstaje w oparciu o silnik FLEDGE autorstwa niemieckiego dewelopera.

CI Games pracuje nad Lords of the Fallen 2? - ilustracja #1
Lords of the Fallen w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji
  • Deweloper: CI Games / Deck 13
  • Platformy sprzętowe: PS4, XOne, PC
  • Data premiery: 28 października 2014 roku

Wszystko to oznacza… no właśnie nie wiemy co. Równie dobrze może chodzić o Lords of the Fallen 2, co wydaje się najbardziej logiczne, w końcu tytuł jako tako wkradł się już do świadomości graczy, zapowiada się całkiem nieźle i wydaje się, że odniesie sukces (do wyjścia na zero firma potrzebuje sprzedać pół miliona egzemplarzy). Jednak może to być również zupełnie inne IP, kolejna nowa marka. Na wyjaśnienia musimy poczekać, ale warto jeszcze przywołać słowa Marka Tymińskiego, prezesa firmy CI Games, który w wywiadzie dla serwisu Money.pl na pytanie, czy jest szansa na kontynuację Lords of the Fallen, stwierdził, że „Oczywiście, że istnieje. Nic więcej powiedzieć na tę chwilę nie mogę…” i że: „Niewykluczone, że pewnymi informacji podzielimy się po październikowej premierze”. Czekamy zatem na kolejne doniesienia.

Przy okazji przypominam, że w najbliższą sobotę na imprezie GRYOffline.pl demonstrację Lords of the Fallen poprowadzi Błażej Żywiczyński – associate producer ze studia CI Games, który także odpowie na pytania uczestników zlotu.Premiera produkcji odbędzie się 28 października bieżącego roku.