Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2016, 14:15

autor: Draug

Sniper: Ghost Warrior 3 opóźniony o ponad pół roku

Jak poinformowała firma CI Games, premiera gry Sniper: Ghost Warrior 3 została opóźniona o ponad pół roku. Polski symulator snajpera trafi na rynek dopiero na początku 2017 roku.

Pewnie niejednego z Was dręczy niepokój, że mija już prawie rok od czasu, gdy po raz ostatni prezentowano grę Sniper: Ghost Warrior 3 (przy okazji targów gamescom 2015). Jeśli liczyliście na to, że polski deweloper po prostu czekał do E3, by zrobić graczom niespodziankę, to mieliście rację – ale nie jest to niestety niespodzianka z rodzaju tych przyjemnych. CI Games poinformowało za pośrednictwem serwisów biznesowych, że debiut trzeciej gry z serii pierwszoosobowych symulatorów snajpera został opóźniony – nowa data premiery to 27 stycznia 2017 roku. Innymi słowy, tytuł zaliczył ponad pół roku poślizgu (do tej pory mówiło się o ukończeniu produkcji w drugim kwartale bieżącego roku). Przyczyn obsuwy nie podano, ale nie ulega wątpliwości, że chodzi po prostu o chęć dopracowania produktu.

Poprzednie części Sniper: Ghost Warrior były nie najlepsze, ale „trójka” zapowiada się nad wyraz obiecująco. Tylko czy CI Games podtrzyma zainteresowanie grą do 2017 roku? - Sniper: Ghost Warrior 3 opóźniony o ponad pół roku - wiadomość - 2016-06-13
Poprzednie części Sniper: Ghost Warrior były nie najlepsze, ale „trójka” zapowiada się nad wyraz obiecująco. Tylko czy CI Games podtrzyma zainteresowanie grą do 2017 roku?

Na koniec przypomnijmy, że Sniper: Ghost Warrior 3 powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Przy okazji dzisiejszego komunikatu firma nie omieszkała także przypomnieć, że „koszty promocji SGW3 będą najwyższe w historii Spółki i znacząco przewyższą nakłady poniesione na promocję poprzednich tytułów wydanych przez Spółkę”. Niewykluczone zatem, że od sierpnia ubiegłego roku budżet gry – oszacowany wówczas na niecałe 60 milionów złotych – zdążył jeszcze wzrosnąć.