Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2014, 20:04

Gamescom 2014 – Paradox przedstawi nowe projekty oraz grywalną wersję Pillars of Eternity

Firma Paradox Interactive zapowiedziała plany związane z targami Gamescom, które odbędą się w połowie sierpnia w niemieckiej Kolonii. Poza grywalną wersją Pillars of Eternity, wydawca przedstawi swoje najnowsze gry oraz zapowie kilka tajemniczych projektów, o których do tej pory nic jeszcze nie słyszeliśmy.

Wygląda na to, że Paradox ma w zanadrzu jeszcze kilka nowych tytułów - Targi Gamescom 2014 – firma Paradox przedstawi nowe projekty oraz grywalną wersję Pillars of Eternity - wiadomość - 2014-07-08
Wygląda na to, że Paradox ma w zanadrzu jeszcze kilka nowych tytułów

Gamescom jest obecnie najważniejszą po E3 cykliczną imprezą w branży elektronicznej rozgrywki. W przeciwieństwie do nastawionego na media wydarzenia w Los Angeles, targi organizowane w niemieckiej Kolonii są otwarte dla zwiedzających i niezmiennie przyciągają tłumy graczy z całego świata. Tegoroczna edycja Gamescom odbędzie się w dniach 13-17 sierpnia. Jak zwykle nie zabraknie na niej bardziej i mniej liczących się wydawców oraz deweloperów. Wśród obecnych firm znajdzie się również ponownie szwedzki Paradox Interactive, który dzięki sukcesom w dystrybucji cyfrowej przez ostatnie lata wyrósł na prężnego i liczącego się pecetowego producenta. Spółka opublikowała właśnie plany związane z niemieckimi targami.

W drugim dniu Gamescomu, a więc 14 sierpnia, Paradox zorganizuje konwent dla fanów, tzw. Fan Gathering 2014. Na panelu dyskusyjnym firma pokaże po raz pierwszy grywalną wersję Hearts of Iron IV, a więc kolejnej już części strategii osadzonej w czasach II wojny światowej. Poza tym zobaczymy także drugą odsłonę serii Magicka, o której dowiedzieliśmy się po raz pierwszy miesiąc temu. O obu tytułach opowiedzą obecni na scenie deweloperzy. Imprezę ma poprowadzić znany z serwisu YouTube bloger Quill18.

Na targowej sali wystawienniczej gracze będą mogli samodzielnie przetestować tytuły, takie jak Runemaster oraz Pillars of Eternity. Osoby, które zastanawia obecność kickstarterowego RPG studia Obsidian przypominamy, że Paradox jakiś czas temu nawiązał współpracę z deweloperami, stając się oficjalnym wydawcą gry. Poza wymienionymi produkcjami, załoga Paradox zapowiada, że przedstawi także kilka tajemniczych projektów, o których do tej pory jeszcze nic nie usłyszeliśmy.

  1. Oficjalna strona Paradox Interactive
  2. Oficjalna strona targów Gamescom 2014