Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2014, 12:34

autor: luckie

Pillars of Eternity zostanie wydany przez Paradox Interactive

Studio Obsidian Entertainment połączyło siły z firmą Paradox Interactive w celu dystrybucji gry Pillars of Eternity. Jednocześnie deweloper zapewnia, że obecność wydawcy w żaden sposób nie zaszkodzi ich cRPG-owi. Nie zmieniła się także przewidywana data premiery tytułu – ma się on ukazać jeszcze w tym roku.

Paradox Interactive nie zamierza narzucać Obsidianowi swoich pomysłów - Pillars of Eternity zostanie wydany przez Paradox Interactive - wiadomość - 2014-03-19
Paradox Interactive nie zamierza narzucać Obsidianowi swoich pomysłów

Studio Obsidian Entertainment (Fallout: New Vegas, South Park: Kijek Prawdy) poinformowało fanów, że ich nadchodzące cRPG Pillars of Eternity zostanie wydane przez firmę Paradox Interactive. Świadomi burzy, jaką mogłoby wywołać nieumiejętne przekazanie tej wiadomości, twórcy uspokajają od razu, że rola wydawcy ograniczy się jedynie do marketingu oraz dystrybucji gry, a umowa w żaden sposób (przynajmniej negatywny) nie wpłynie na zawartość produkcji. Dzięki takiemu zagraniu deweloperzy w pełni skupią się na swoim głównym zadaniu – tj. tworzeniu Pillars of Eternity – podczas gdy dostarczeniem gry do odbiorców zajmą się ich partnerzy. Fredrik Wester, szef Paradox Interactive, powiedział na ten temat:

„Chcielibyśmy podkreślić, że produkcja ta należy do studia Obsidian i to ono sprawuje kontrolę nad jej kształtem. Cieszymy się, że możemy współpracować z ekipą Obsidianu przy tym wspaniałym projekcie, zajmując się marketingiem i dystrybucją. Ktoś musi przecież rozesłać te T-shirty, prawda?”

Pillars of Eternity w skrócie
  1. Producent: Obsidian Entertainment
  2. Wydawca: Paradox Interactive
  3. Gatunek: cRPG
  4. Cechy szczególne: gra inspirowana klasycznymi roleplayami, tworzona przez doświadczonego dewelopera
  5. Platformy docelowe: PC
  6. Data premiery: zima 2014 roku

Do tej pory Pillars of Eternity (a.k.a Project Eternity) powstawało jako niezależny projekt, realizowany z pieniędzy zgromadzonych na Kickstarterze pod koniec 2012 roku. Fanów urzekła wówczas wizja klasycznego cRPG-a, inspirowanego legendami pokroju Baldur’s Gate, Icewind Dale czy Planescape Torment, nieskażonego współczesnymi trendami, jakie mógłby narzucić ewentualny wydawca. Łącznie, biorąc też pod uwagę kwotę zebraną na oficjalnej stronie tytułu, twórcy otrzymali od fanów około 4,5 miliona dolarów. Obsidian zarzeka się, że każdy dolar z tej kwoty zostanie przeznaczony na tworzenie gry, w czym pomóc ma umowa z Paradox Interactive. Co ciekawe, do społecznościowej zbiórki swego czasu dorzucili się także niektórzy członkowie Paradox Interactive, co pokazuje, że im również zależy na sukcesie Pillars of Eternity.

Nic się nie zmieniło również w kwestii praw do marki – nadal w całości należy ona do Obsidian Entertainment. Twórcy są przekonani, że Pillars of Eternity uda się ukończyć i wydać przed końcem 2014 roku. Składkowicze mogą też liczyć na terminową dostawę obiecanych na Kickstarterze gadżetów.

  1. Zapowiedź – Pillars of Eternity – tam, gdzie Planescape Torment spotyka serię Baldur’s Gate
  2. Oficjalna strona gry Pillars of Eternity