Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2014, 12:10

autor: Michał "Meehow" Jodłowski

DLC do Guitar Hero, DJ Hero i Band Hero oraz mobilne Guitar Hero niedostępne od kwietnia

DLC do Guitar Hero, DJ Hero i Band Hero, a także Guitar Hero w wersji mobilnej przestaną być dostępne w sprzedaży po dniu 31 marca. Serwery pozostają jednak na służbie, a ze wszelkiej zakupionej wcześniej zawartości będzie można nadal korzystać w grze. Na pożegnanie Activision przygotowało pięćdziesięcioprocentowe zniżki na wybrane utwory.

Guitar Hero: Metallica - DLC do Guitar Hero, DJ Hero i Band Hero oraz mobilne Guitar Hero niedostępne od kwietnia - wiadomość - 2014-03-19
Guitar Hero: Metallica

Na oficjalnym profilu serii Guitar Hero na portalu Facebook pojawiło się ogłoszenie o wycofaniu ze sprzedaży wszystkich DLC do gier Guitar Hero, DJ Hero oraz Band Hero z upływem dnia 31 marca 2014 roku. Od tej pory niedostępna również będzie mobilna wersja Guitar Hero. Na pożegnanie przygotowano promocję, obowiązującą także do 31 marca. Obejmuje ona wybrane utwory, które będzie można nabyć ze zniżką rzędu 50% w sklepach Xbox 360, PlayStation 3 oraz Wii. Ponadto w App Store mobilne Guitar Hero zostało przecenione na niecałego dolara.

Serwery Guitar Hero pozostaną online, jak również wszelka zakupiona wcześniej zawartość nadal będzie dostępna i wciąż będzie można z niej korzystać. Dla przypomnienia: DLC do gier Guitar Hero nie ukazują się od 2011 roku, kiedy ogłoszono „wakacje marki Guitar Hero do odwołania”.

Jeśli chodzi o przyszłość Guitar Hero, to można mieć nadzieję, że seria nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Robert Kotick, dyrektor generalny firmy Activision Blizzard, w wywiadzie z magazynem Forbes z 2011 r. wspomniał o zamiarach „ożywienia” Guitar Hero. Jak będzie w rzeczywistości? Czas pokaże.

Guitar Hero to seria gier muzycznych, będących w zamyśle symulatorami gry na gitarze. Powstało w sumie sześć części głównego cyklu, trzy skupione na pojedynczych zespołach (Aerosmith, Metallica i Van Halen), a także trzy samodzielne dodatki (m.in. w/w Band Hero). Guitar Hero wydawane było przede wszystkim na konsole, choć ukazywały się wersje na pecety, a także odsłony dedykowane urządzeniom mobilnym. Seria gier Guitar Hero rozeszła się w nakładzie ponad 25 milionów sztuk. Pierwsze problemy pojawiły się w 2009 roku, kiedy zaczęła cierpieć sprzedaż, co doprowadziło do zawieszenia prac nad serią dwa lata później.