Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 marca 2014, 12:08

autor: Góral

Ghostbusters - zdjęcia do trzeciej części filmu ruszą w 2015 roku

Ivan Reitman, reżyser dwóch pierwszych części filmu Ghostbusters (Pogromcy duchów), wyjawił przedstawicielowi serwisu Deadline, że prawdopodobnie na początku przyszłego roku w Nowym Jorku rozpoczną się zdjęcia do trzeciej odsłony serii. Jednocześnie zdradził, że nie zasiądzie ponownie na stołku reżysera.

Oryginalni pogromcy duchów – (od lewej) Dan Aykroyd, Bill Murray i Harold Ramis. - Ghostbusters - zdjęcia do trzeciej części ruszą w 2015 roku - wiadomość - 2014-03-19
Oryginalni pogromcy duchów – (od lewej) Dan Aykroyd, Bill Murray i Harold Ramis.

Według informacji opublikowanych przez redaktora serwisu Deadline wytwórnia Sony Pictures szykuje się do rozpoczęcia zdjęć do trzeciej części serii filmów Ghostbusters (Pogromcy duchów). Produkcja prawdopodobnie wystartuje na początku 2015 roku, w Nowym Jorku. Z ujawnionych szczegółów wynika, że reżyserem „trójki” nie będzie Ivan Reitman, który nakręcił wcześniejsze odsłony. Postanowił on zrezygnować ze stanowiska przez śmierć Harolda Ramisa, współscenarzysty obu filmów i odtwórcy roli Dr. Egona Spenglera. Aktor zmarł 24 lutego bieżącego roku i była to dotkliwa strata dla Reitmana, który uważał go za przyjaciela. Nie znaczy to jednak, że nie weźmie on udziału w pracach nad filmem. Razem z Amy Pasca, współprzewodniczącą rady nadzorczej Sony Pictures, poszuka nowego reżysera i będzie jednym z producentów Ghostbusters 3.

O samym obrazie nie wiemy jednak zbyt wiele. Ponoć ma to być restart serii, ale nie ujawniono żadnych konkretów. Reitman ma już przygotowaną wstępną listę osób, które przejmą stołek reżysera, jednak nie uchylił rąbka tajemnicy, kto jest brany pod uwagę. Zapewnił jedynie, że „jesteśmy zdeterminowani, aby zachować ducha oryginalnego filmu”.

Ghostbusters - zdjęcia do trzeciej części ruszą w 2015 roku - ilustracja #2Pogromcy duchów to słynny film, opowiadający o przygodach trzech parapsychologów, którzy otworzyli w Nowym Jorku firmę zajmującą się łapaniem duchów. Obraz odniósł wielki sukces, zarabiając blisko 300 mln dolarów. W 1989 roku ukazała się kontynuacja niecodziennej komedii, która również została hitem (zarobiła ponad 215 mln dolarów). O trzeciej odsłonie plotkowało się od lat, jednak dopiero dzisiejsze doniesienia pochodzą z oficjalnych źródeł.