Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 19 marca 2014, 11:18

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Star Wars: Episode VII – ogłoszono termin rozpoczęcia zdjęć i czas akcji filmu

Na oficjalnej stronie Lucasfilm ogłoszono datę rozpoczęcia zdjęć do filmu Star Wars: Episode VII. Ujawniono również, że akcja widowiska rozgrywać się będzie 30 lat po wydarzeniach z szóstej części sagi.

Sagi Star Wars chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Z siódmą częścią serii wiązane są ogromne nadzieje, ale i spore obawy. - Star Wars: Episode VII – ogłoszono termin rozpoczęcia zdjęć i czas akcji filmu - wiadomość - 2014-03-19
Sagi Star Wars chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Z siódmą częścią serii wiązane są ogromne nadzieje, ale i spore obawy.

30 października 2012 roku wśród fanów Star Wars wywołane zostało niemałe poruszenie, gdy wytwórnia Lucasfilm została kupiona przez korporację The Walt Disney Company, która zapowiedziała, że w 2015 roku ukaże się VII część sagi, a po niej kolejne filmy w tym legendarnym uniwersum. Wczoraj na oficjalnej stronie Lucasfilm ujawniono, że zdjęcia do Star Wars: Episode VII rozpoczną się w maju, w londyńskim studiu Pinewood. Poinformowano również, że akcja obrazu rozgrywać się będzie 30 lat po wydarzeniach z Powrotu Jedi. Fabuła filmu ma skupić się na trzech nowych bohaterach, ale twórcy zapowiedzieli, że powrócą także znajome twarze. Na razie brak jednak jakichkolwiek informacji odnośnie nazwisk aktorów lub postaci. Dla przypomnienia, za reżyserię odpowiada J.J. Abrams (Zagubieni, Fringe, Star Trek), a scenariusz stworzył Lawrence Kasdan. Oficjalna premiera filmu w USA zapowiedziana jest na 18 grudnia 2015 roku.

Star Wars (Gwiezdne Wojny) – jest serią filmów fantastycznych stworzoną przez George’a Lucasa, w której skład jak na razie wchodzi 6 obrazów: Gwiezdne Wojny: część I – Mroczne widmo (1999), Gwiezdne Wojny: część II – Atak Klonów (2002), Gwiezdne Wojny: część III – Zemsta Sithów (2005), Gwiezdne Wojny: część IV: Nowa nadzieja (1977), Gwiezdne Wojny: część V – Imperium kontratakuje (1980) oraz Gwiezdne Wojny: część VI: Powrót Jedi (1983).

Poza serią filmów wydano mnóstwo książek, komiksów, seriali animowanych, zabawek, gier fabularnych i komputerowych sygnowanych marką Star Wars. Jeżeli chodzi o to ostatnie, to warto wspomnieć o świetnie zapowiadającym się, ale anulowanym Star Wars 1313. W listopadzie ubiegłego roku napisaliśmy, że firma Electronic Arts podpisała umowę z koncernem Disney, dzięki której otrzymała wyłączność na tworzenie tytułów opartych na marce Star Wars do 2023 roku. Obecnie EA pracuje nad grą akcji z otwartym światem, której historia toczyć się będzie właśnie w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Miejmy nadzieję, że tym razem się uda i seria wróci także do pełnej chwały, jeśli chodzi o elektroniczną rozrywkę.