Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4
Okładka Runemaster (PC)
OkładkaRunemaster (PC)

Runemaster

Klasyczna produkcja z gatunku RPG, osadzona w świecie zainspirowanym mitologią nordycką. Za powstanie gry odpowiada studio Paradox Interactive, znane głównie z cyklu Europa Universalis oraz jego licznych spin-offów (Hearts of Iron, Crusader Kings).

RPG | fantasy | mitologia nordycka | klasyczne RPG

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Runemaster Premiera

anulowana

PC PS4

Runemaster to gra cRPG utrzymana w mroźnych nordyckich klimatach. Produkcję opracowało szwedzkie studio Paradox Interactive.

Akcja toczy się w brutalnej krainie fantasy zainspirowanej mitologią ludów skandynawskich. Podczas przygód gracze mogą odwiedzić m.in. rozległe lasy Midgardu, ognie Muspelheimu oraz wioski zamieszkiwane przez społeczności wzorowane na wikingach. Ludzie nie są jednak jedyną rozumną rasą, jaka żyje w tym uniwersum i w trakcie kampanii nieraz spotkamy również inne istoty, zarówno wrogo nastawione, jak i te, które posłużą nam pomocą.

Runemaster to klasyczna gra RPG, więc zajmujemy się w niej eksplorowaniem świata, wykonywaniem zadań oraz walką z przeciwnikami. Za sukcesy nagradzani jesteśmy punktami doświadczenia, które wykorzystujemy następnie do rozwijania umiejętności postaci. Całą kampanię zaprojektowano tak, aby oferowała graczom olbrzymią swobodę kształtowania losów swojego bohatera. Walka rozgrywana jest w czasie rzeczywistym i często obejmujemy dowodzenie nad większymi grupami wojowników, przez co potyczki przypominają RTS-y. Dodatkową atrakcją jest system losowego generowania świata oraz zapełniających go zadań. Dzięki temu każde kolejne przechodzenie gry jest zawsze inne, a co za tym idzie interesujące.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 23 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Runemaster: 12+

PC
PS4