Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2014, 14:59

Runemaster to nowa gra RPG w klimatach nordyckich na PC

Szwedzka firma Paradox zapowiedziała dzisiaj dwa nowe tytuły. Jednym z nich będzie gra RPG inspirowana nordycką mitologią. Tytuł ukaże się pod koniec 2014 roku na systemach Windows, Mac i Linux.

RUNEMASTER:
  • To jedna z dwóch nowych gier zapowiedzianych w trakcie konferencji firmy Paradox.
  • Tytuł będzie należał do gatunku RPG.
  • Autorzy tworząc świat fantasy, inspirowali się nordycką mitologią.
  • Twórcy obiecali m.in. proceduralnie tworzony świat i taktyczny system walki.
  • Premiera: czwarty kwartał 2014 roku.

W trakcie Paradox Interactive Convention, czyli corocznej imprezy organizowanej przez tę znaną szwedzką firmę, zapowiedziano dwie nowe gry. Jedną z nich jest czwarta odsłona serii Hearts of Iron, o czym już dzisiaj informowaliśmy. Druga zaś powinna zaciekawić wszystkich fanów RPG-ów utrzymanych w mroźnych nordyckich klimatach. Runemaster, bo pod takim tytułem obwieszczono grę, pozwoli graczom zdecydować o losach świata oraz – jak piszą twórcy – „stać się bohaterami swojej własnej sagi”.

  1. Oficjalna strona gry Runemaster

Na razie o Runemaster wiemy niewiele. Producenci zdradzili, że będzie to tytuł z gatunku RPG, charakteryzujący się otwartym światem oraz proceduralnie generowanymi mapami i zadaniami. Ma to gwarantować, że kolejne przechodzenie gry będzie zawsze inne, a co za tym idzie interesujące. Gracze wcielą się w postać bohatera żyjącego w czasach wstrząsów i chaosu, a od ich decyzji zależeć będzie kim śmiałek ostatecznie się stanie – czy wybierze tych, którym zależy na zmianach, a może obroni status quo? Twórcy obiecali możliwość zwiedzenia sześciu różnych światów, zakorzenionych w nordyckiej mitologii: od rozległych lasów Midgardu, po ognie Muspelheim. Zapowiedziano także taktyczny system walki, więc jednym z zadań graczy będzie dowodzenie rekrutowanymi jednostkami, posiadającymi różne umiejętności.

Stworzenie gry RPG jest czymś nowym dla Paradox Development Studio, ale zarazem też marzeniem, które chcieliśmy zrealizować już od długiego czasu. Grywamy w RPG-i w wolnym czasie i ciągle odkrywamy nowe powody, dla których uwielbiamy ten gatunek. To było oczywiste, że prędzej czy później będziemy musieli zaprojektować własną grę tego typu. Runemaster jest tego efektem i jesteśmy przekonani, że nasi fani go pokochają – napisali twórcy w obwieszczeniu o grze.

Wraz z informacją o grze firma Paradox opublikowała krótki filmik, a także kilka screenów i grafik koncepcyjnych. Tytuł zapowiedziano na koniec 2014 roku, a ukazać ma się na systemach Windows, Mac i Linux.

Wojownik, wilk i kamień runiczny – piękne połączenie. - Runemaster to nowa gra RPG w klimatach nordyckich na PC - wiadomość - 2014-01-24
Wojownik, wilk i kamień runiczny – piękne połączenie.
Niebezpieczne przełęcze to nieodłączny element gier w nordyckich klimatach. - Runemaster to nowa gra RPG w klimatach nordyckich na PC - wiadomość - 2014-01-24
Niebezpieczne przełęcze to nieodłączny element gier w nordyckich klimatach.
Jak widać, w grze pojawią się różne rasy postaci. - Runemaster to nowa gra RPG w klimatach nordyckich na PC - wiadomość - 2014-01-24
Jak widać, w grze pojawią się różne rasy postaci.
Gracze zwiedzą również i mroczne miejsca. - Runemaster to nowa gra RPG w klimatach nordyckich na PC - wiadomość - 2014-01-24
Gracze zwiedzą również i mroczne miejsca.
  1. Oficjalna strona na Facebooku gry Runemaster

Runemaster to nowa gra RPG w klimatach nordyckich na PC - ilustracja #5Paradox Interactive to szwedzki producent i wydawca gier komputerowych, który rozpoczął swoją działalność w 1998 roku. Firma najbardziej znana jest z rozbudowanej serii gier strategicznych, zapoczątkowanej kultowym już tytułem Europa Universalis z 2001 roku.