Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2014, 11:21

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Paradox Interactive zapowiedziało Hearts of Iron IV

Dzisiaj, podczas imprezy studia Paradox Interactive w Miami, zapowiedziano grę Hearts of Iron IV, czyli nową odsłonę popularnej serii strategicznej osadzonej w klimatach II wojny światowej. Opublikowano również pierwszy zwiastun.

Hearts of Iron IV zapowiedziane. Opublikowano pierwszy zwiastun. - Zapowiedziano Hearts of Iron IV - wiadomość - 2014-01-24
Hearts of Iron IV zapowiedziane. Opublikowano pierwszy zwiastun.

W Miami odbyła się coroczna impreza, organizowana przez szwedzką firmę Paradox Interactive, podczas której zapowiedziano nową grę z serii Hearts of Iron. Paradox Interactive opublikowało krótki zwiastun, który nie zdradza za dużo na temat gry, ale pewne jest, że podobnie jak w poprzednich częściach, akcja Hearts of Iron IV rozgrywać się będzie w czasie II wojny światowej. Gracz przejmie kontrolę nad wybranym przez siebie państwem i będzie musiał poprowadzić je do zwycięstwa w najstraszliwszej wojnie XX wieku. Zupełnie jak w innych seriach (Crusader Kings, Europa Universalis) od studia Paradox Interactive, będzie można całkowicie zmienić bieg historii i wpłynąć na kształt świata jaki znamy. Premiera gry została zapowiedziana na początek 2015 roku na PC, Maca i Linuksa.

Główny programista i projektant gier studia Paradox Interactive, Johan Andersson, podczas konferencji stwierdził, że gra Hearts of Iron IV nadal będzie skomplikowaną strategią turową przeznaczoną dla hardkorowych fanów, ale będzie również bardziej przystępna dla nowych graczy. Zajmiemy się prowadzeniem działań militarnych, gospodarczo-ekonomicznych i politycznych. Do zwycięstwa przyczyni się nie tylko wygrywanie bitew, ale także umiejętne zarządzanie państwem i takimi jego elementami, jak dyplomacja, handel i szpiegostwo.

Seria Hearts of Iron to popularny i ceniony na całym świecie cykl turowych gier strategicznych, osadzony w czasach II wojny światowej. Ostatnią wydaną grą z tej serii był Hearts of Iron III z 2009 roku i okazał się dobrą grą (ocena 7.5/10 w naszej recenzji). Chwalono między innymi jej rozmach i bardzo dużą złożoność. Gra oferowała dziesiątki możliwości w prowadzeniu rozgrywki i jest jedną z najbardziej rozbudowanych gier strategicznych, którą dotychczas stworzono.

Paradox Interactive znane jest jeszcze z takich tytułów, jak najnowsze Crusader Kings II i Europa Universalis IV, które okazały się doskonałymi, rozbudowanymi strategiami. Doświadczenie studia Paradox Interactive w tworzeniu tego typu gier daje nadzieje, że ich najnowsza, właśnie zapowiedziana produkcja będzie na jak najwyższym poziomie.

  1. Oficjalna strona Paradox Interactive