Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 stycznia 2014, 12:09

autor: Góral

7,4 mln konsol marki Xbox wysłanych do sklepów w ostatnim kwartale 2013 roku - raport finansowy Microsoftu

Koncern Microsoft opublikował wyniki finansowe za drugi kwartał fiskalny 2014 roku. Firmie udało się wprowadzić do sprzedaży 7,4 mln egzemplarzy konsol marki Xbox (Xbox One i Xbox 360), przy okazji notując wzrost przychodów w swoich najważniejszych działach odpowiedzialnych za rynek konsumencki i biznesowy.

Firma Microsoft ujawniła swoje wyniki finansowe za drugi kwartał fiskalny 2014 roku, zakończony 31 grudnia 2013 roku. Dzięki udostępnionym danym dowiedzieliśmy się, że Xbox One został wysłany do sklepów w ilości 3,9 mln egzemplarzy (faktyczna sprzedaż wyniosła 3 mln), przy czym należy pamiętać, że jest on na razie rozprowadzany oficjalnie tylko w trzynastu krajach. W ramach porównania, PlayStation 4 zanotowało lepszy wynik – 4,2 mln egzemplarzy – jednak sprzęt dostępny jest w 53 państwach. Natomiast Xbox 360 trafił do sprzedawców w ilości 3,5 mln egzemplarzy. Przychód korporacji wyniósł 24,52 mld dolarów przy zysku operacyjnym 7,97 mld. Krótko pisząc, sytuacja firmy jest jak najbardziej satysfakcjonująca, zwłaszcza, że zanotowano wzrost przychodów, zarówno w dziale odpowiedzialnym za dostarczanie rozwiązań dla firm, jak i dla zwykłych użytkowników.

Koncern Microsoft odnotował bardzo dobre wyniki finansowe, m.in. dzięki konsolom marki Xbox. - Raport finansowy Microsoftu - 7,4 mln konsol marki Xbox wysłanych do sklepów w ostatnim kwartale 2013 roku - wiadomość - 2014-01-24
Koncern Microsoft odnotował bardzo dobre wyniki finansowe, m.in. dzięki konsolom marki Xbox.
Wyniki finansowe firmy Microsoft:
  • W drugim kwartale fiskalnym 2014 roku zanotowano przychód w wysokości 24,52 mld dolarów
  • Koncern wysłał do sklepów 7,4 mln egzemplarzy konsol marki Xbox (3,9 mln Xboksów One i 3,5 mln Xboksów 360)
  • Wzrost przychodów zanotowały działy odpowiedzialne za rozwiązania komercyjne i biznesowe

Dywizja koncernu zajmująca się rynkiem konsumenckim (konsole Xbox, wyszukiwarka Bing, urządzenia z serii Surface, itd.) zanotowała 13% wzrost przychodu - do 11,91 mld dolarów. Systemy opercyjne Windows OEM zaliczyły 3% spadek sprzedaży, ale za to Windows OEM Pro może się pochwalić 12% wzrostem. Wartość dochodów ze sprzedaży tabletów Surface wzrosła z 400 mln dolarów w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2014 do 893 mln dolarów w drugim, natomiast udziały Bing w rynku wyszukiwarek podskoczyły do 18,2%, a przychód z reklam o 34%.

Oddział zajmujący się sprzedażą rozwiązań dedykowanych klientom biznesowym także poradził sobie doskonale, notując 10% wzrost przychodu - do 12,67 mld dolarów. Zanotowano większe zainteresowanie w serwerach SQL, usługach Office 365, Azure, chmurze i nie tylko.

Raport finansowy Microsoftu - 7,4 mln konsol marki Xbox wysłanych do sklepów w ostatnim kwartale 2013 roku - ilustracja #2

Steve Ballmer, dyrektor generalny koncernu, który wkrótce przejdzie na emeryturę, stwierdził, że:

„Nasz segment komercyjny w dalszym ciągu znacznie wyprzedza cały rynek, a oddział konsumencki zanotował doskonałe wyniki podczas okresu świątecznego (…) Inwestycje przeznaczane na wysokiej jakości urządzenia i usługi oraz praca, jaką wykonujemy z naszymi partnerami, przynoszą bardzo dobre wyniki i pozwalają przewidywać długoterminowy wzrost.”

Krótko pisząc, koncern ma się z czego cieszyć. Miejmy tylko nadzieję, że obecna sytuacja finansowa zachęci firmę do dalszego inwestowania pieniędzy w swoje konsole, co zaowocuje większą ilością świetnych gier.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.