Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 stycznia 2014, 11:05

autor: Sarge

Resident Evil 4: Ultimate HD Edition - porównanie tekstur HD i SD

Firma Capcom udostępniła screeny porównujące jakość tekstur HD i SD w grze Resident Evil 4: Ultimate HD Edition. Kolejna reedycja czwartej części popularnej serii ukaże się 28 lutego bieżącego roku na PC.

Czy tekstury HD robią różnicę w Resident Evil 4: Ultimate HD Edition? - Resident Evil 4: Ultimate HD Edition - porównanie tekstur HD i SD - wiadomość - 2014-01-24
Czy tekstury HD robią różnicę w Resident Evil 4: Ultimate HD Edition?

Niedawna zapowiedź gry Resident Evil 4: Ultimate HD Edition na PC wywołała mieszane uczucia wśród graczy. W takich sytuacjach nasuwa się pytanie – czy tego typu reedycje HD są potrzebne? W odpowiedzi pomogą Wam być może screeny udostępnione przez serwis Capcom-Unity, na których porównano tekstury HD z tymi w niższej rozdzielczości SD. Wydawca poinformował, że w trakcie zabawy będziemy mogli w każdej chwili przełączać się pomiędzy obiema opcjami, by na bieżąco móc porównywać oprawę graficzną z tym, co było oferowane w pierwowzorze kilka lat temu (premiera Resident Evil 4 na PC miała miejsce w 2007 roku). Przy okazji poinformowano, że Resident Evil 4: Ultimate HD Edition będzie wspierać rozdzielczości do 2560x1600, choć twórcy zalecają 1920x1080.

Kolejne porównanie testur HD i SD w Resident Evil 4: Ultimate HD Edition - Resident Evil 4: Ultimate HD Edition - porównanie tekstur HD i SD - wiadomość - 2014-01-24
Kolejne porównanie testur HD i SD w Resident Evil 4: Ultimate HD Edition

Po przejrzeniu udostępnionych screenów trudno oprzeć się wrażeniu, że tak naprawdę samo dodanie tekstur HD nie czyni ogromnej różnicy w oprawie graficznej. Możemy mówić o kosmetycznych zmianach, które raczej nie odmienią drastycznie doświadczenia płynącego z zabawy. Oglądając widoczne w tej wiadomości materiały graficzne sami możecie zresztą ocenić, czy te usprawnienia są warte wydania 19,99 euro (ok. 83 zł) na Resident Evil: Ultimate HD Edition.

Chcąc zachęcić do zakupu, firma Capcom udostępniła do pobrania zwiastun omawianej reedycji HD. Materiały wideo na YouTube nie są w stanie oddać płynności animacji na poziomie 60 klatek na sekundę, więc jeśli chcecie zobaczyć jak gra może wyglądać w ruchu, ściągnijcie trailer z tego adresu. Pamiętajmy jednak o tym, że już pierwowzór na PC działał w 60 klatkach na sekundę (na komputerze spełniającym wymagania sprzętowe), więc tę płynność rozgrywki trudno uznawać jako szczególny atut. Chyba, że porównujemy z konsolowymi edycjami, które faktycznie działały tylko w 30 klatkach.

Dzięki teksturom HD wyraźnie widać napisy na granacie - Resident Evil 4: Ultimate HD Edition - porównanie tekstur HD i SD - wiadomość - 2014-01-24
Dzięki teksturom HD wyraźnie widać napisy na granacie

Resident Evil 4: Ultimate HD Edition to odświeżona wersja produkcji wydanej pierwotnie w 2005 roku na Nintendo GameCube, a później przeniesionej na kilka innych platform sprzętowych. W 2011 roku tytuł ukazał się w reedycji HD także na PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Wówczas wydawało się, że pominięcie PC było rozsądnym pomysłem, bo już komputerową edycję z 2007 roku można było siłą rzeczy uruchomić w wyższych rozdzielczościach. Ostatecznie firma Capcom zdecydowała inaczej i Resident Evil 4: Ultimate HD Edition ukaże się 28 lutego bieżącego roku na PC.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Resident Evil 4 HD

Resident Evil 4 HD