Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 08:56

autor: Artur "Orbech" Raciborski

Magicka 2 zapowiedziana na PS4 i PC

Studio Paradox Interactive wypuściło zabawny zwiastun zapowiadający nową część Magicki. Gra pojawi się na konsoli PlayStation 4 oraz komputerach PC. Tytuł zaoferuje tryb kooperacji dla czterech osób oraz dobrze znany system rzucania zaklęć, lecz i kilka nowości.

Podczas konferencji prasowej koncernu Sony na targach E3 studio Paradox Interacitve pokazało zabawny zwiastun, na którym pewien bezrobotny mag szuka zatrudnienia. Okazało się, że ta niespodziewana zapowiedź dotyczy gry Magicka 2. Czarodzieje opuszczają ruiny Aldrheimu, zniszczonego w Wojnie Czarodziejów i udają się do Midgardu w poszukiwaniu nowych przygód. W grze powróci znany z pierwszej części dynamiczny system rzucania zaklęć, które mogą zranić zarówno wrogów, jak i sojuszników. Gracze będą mogli łączyć pięć żywiołów na tysiące sposób, a do ich dyspozycji oddane zostaną rozmaite szaty, różdżki oraz bronie. Każda z nich będzie posiadać własną, unikalną cechę, co pozwoli na sporą dowolność w tworzeniu własnego maga.

Poza tym w grze pojawi się tryb współpracy dla czterech graczy i artefakty, czyli nowość, która znacząco wpłynie na rozgrywkę, dzięki czemu tytuł będzie bardziej urozmaicony, a to na pewno zachęci do ponownego przechodzenia gry. Data premiery gry nie jest jeszcze znana.

Magicka to dzieło Arrowhead Game Studios, które ukazało się w 2011 roku na komputerach PC, Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Tytuł to hack and slash inspirowany mitologią nordycką. Gra oferuje tryb dla pojedynczego gracza i kooperacji dla maksymalnie czterech osób.

W grze wcielamy się w młodego maga i wyruszamy w podróż, by pokonać złego czarnoksiężnika zagrażającego królestwu. Jako że gracz wciela się w czarodzieja ma do swojej dyspozycji całą gamę magicznych zaklęć i czarów.

Zaletą gry jest również jej wysokiej klasy humor - wszystko traktowane jest tu z przymrużeniem oka, a rozgrywka obfituje w wiele zabawnych momentów.