Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 07:57

autor: Adrian Werner

Batman: Arkham Knight - zapis rozgrywki pokazuje Batmobil w akcji

Do sieci trafił pierwszy zapis rozgrywki z gry Batman: Arkham Knight. Filmik koncentruje się na pokazaniu możliwości Batmobilu, zarówno podczas eksploracji, jak i walki.

Tegoroczne targi E3 przyniosły nam to, na co fani Mrocznego Rycerza czekali od dawna i studio Rocksteady pokazało wreszcie zapis rozgrywki z projektu Batman: Arkham Knight. Na trwającym pięć minut filmiku możemy obejrzeć m.in. szybowanie po znacznie bardziej szczegółowym mieście Gotham, kilka sekwencji walki oraz przede wszystkim jazdę za pomocą Batmobilu. Materiał pozwala podziwiać maszynę nie tylko pędzącą przez ulice miasta i niszczącą wszystko, co stanie jej na drodze, ale również działającą w trybie bojowym, gdzie za pomocą działek rozprawia się z małymi czołgami. Wszystko to prezentuje się wybornie i mamy nadzieję, że przed końcem targów udostępnione zostaną jeszcze dodatkowe zapisy rozgrywki.

Przypomnijmy, że Batman: Arkham Knight niedawno zaliczył poślizg. Pierwotnie gra miała trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, ale ostatecznie zdecydowano, że studio Rocksteady potrzebuje więcej czasu i premiera została przesunięta na 2015 r. Produkcja ukaże się w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One i PlayStation 4.

Tym razem głównym czarnym charakterem będzie Scarecrow. - Batman: Arkham Knight - zapis rozgrywki pokazuje Batmobil w akcji - wiadomość - 2014-06-10
Tym razem głównym czarnym charakterem będzie Scarecrow.

Porzucenie starych platform umożliwiło autorom wykonanie potężnego skoku graficznego. Gra prezentuje się znacznie lepiej niż poprzednie odsłony i to pomimo wyraźnie większych rozmiarów świata. Wyprodukowanie projektu o takiej jakości na pewno nie jest tanie, więc opóźnienie premiery zapewne wyjdzie twórcom na dobre. Gdy Batman: Arkham Knight trafi bowiem wreszcie do sprzedaży, w domach graczy będzie znajdowało się znacznie więcej konsol Xbox One i PlayStation 4 niż pod koniec tego roku.

  1. Batman: Arkham Knight - sandbox w ogromnym Gotham i grywalny Batmobil (zapowiedź)
  2. Batman: Arkham Knight – oficjalna strona gry

Batman: Arkham Knight - zapis rozgrywki pokazuje Batmobil w akcji - ilustracja #2

Za Batman: Arkham Knight odpowiada studio Rocksteady, znane z wyśmienitych Batman: Arkham Asylum oraz Batman: Arkham City. Zeszłoroczne Batman: Arkham Origins okazało się lekkim rozczarowaniem, ale można to złożyć na karb tego, że grę wyprodukował zespół Warner Bros Montreal. Od nowego projektu ojców serii możemy spodziewać się znacznie lepszej jakości.

Ludzie z Rocksteady wydają się także być świadomi tego, że tym razem gracze oczekują sporego zestawu nowych rozwiązań. Z tego powodu wprowadzono m.in. Batmobil i destrukcję otoczenia oraz potężnie zwiększono rozmiary miasta.