Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 czerwca 2014, 06:26

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Uncharted 4 w 2015 roku. Gra otrzymuje nowy trailer oraz podtytuł

Studio Naughty Dog ogłosiło, że Uncharted 4 zadebiutuje w sklepach w 2015 roku. Produkcja otrzymała również podtytuł – A Thief’s End oraz pierwszy trailer zrealizowany w całości na silniku gry. Dzięki krótkiemu filmowi możemy zobaczyć nowe i odświeżone oblicze Nathana Drake'a.

Jednym z jaśniejszych stron nie do końca udanej konferencji prasowej Sony, zorganizowanej na targach E3, była prezentacja czwartej odsłony przebojowej serii Uncharted. Studio Naughty Dog ogłosiło, że produkcja zadebiutuje na PlayStation 4 w 2015 roku. Niestety, deweloperzy nie podali bardziej przybliżonej daty premiery. Dowiedzieliśmy się jednak, że gra otrzymała podtytuł – A Thief’s End. Może on dawać do zrozumienia, że mamy do czynienia z finałowym rozdziałem przygód Nathana Drake'a. Teorię tę zdaje się potwierdzać nowy trailer tytułu, w którym poznajemy wyraźnie starszego i zmęczonego bohatera. Powraca on po raz ostatni do pełnego niebezpieczeństw życia, wybierając się w szaloną podróż dookoła świata, by odkryć tajemnicę legendarnego pirackiego skarbu.

Jak zwykle w przypadku Naughty Dog, na uwagę zasługuje oprawa graficzna gry, którą w pełnej krasie możemy podziwiać dzięki zwiastunowi. Twórcy zapewniają, że film został zrealizowany na silniku Uncharted 4. Produkcja ma działać w rozdzielczości 1080p i oferować obraz wyświetlany z prędkością 60 klatek na sekundę. Autorzy chwalą się, że dzięki potencjałowi PlayStation 4, liczba polygonów tworzących trójwymiarowy model Nathana jest dwukrotnie większa od tych, którymi mógł pochwalić się główny bohater poprzedniego przeboju dewelopera – The Last of Us. Znając reputację studia możemy łatwo uwierzyć w te zapewnienia oraz to, że jego utalentowany zespół jest w stanie wycisnąć siódme poty z nowej konsoli Sony, uzyskując nieprawdopodobne efekty.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Naughty Dog
  2. Oficjalna strona internetowa serii Uncharted