Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2014, 11:20

autor: Draug

Uncharted 4: A Thief’s End powstaje pod wpływem The Last of Us - zobacz wideo-wywiad z twórcami

Naughty Dog przygotowało wywiad, w którym dwaj członkowie wspomnianego studia opowiadają o kulisach produkcji gry Uncharted 4: A Thief’s End. Poznaliśmy dzięki temu kilka ogólnych faktów na jej temat, wśród których najciekawszy to ten, że na czwartą odsłonę przygód Nathana Drake’a całkiem wyraźnie wpłynie The Last of Us.

Uncharted 4: A Thief’s End w skrócie:
  • Producent: Naughty Dog
  • Gatunek: przygodowa gra akcji z widokiem TPP
  • Platformy sprzętowe: PS4
  • Termin premiery: 2015

Choć konferencja firmy Sony na tegorocznych targach E3 została rozpoczęta o niekorzystnej dla nas godzinie i trwała długo, nikt spośród tych, którzy poświęcili się i wytrwali do końca, raczej nie żałował wysiłku. Wystąpienie zostało bowiem uwieńczone długo wyczekiwanym, przepięknym zwiastunem gry Uncharted 4: A Thief’s End. Choć ani film, ani oficjele Sony nie ujawnili wówczas zbyt wiele szczegółów na temat samej produkcji, studio Naughty Dog postanowiło zaspokoić rozbudzony apetyt fanów przynajmniej w minimalnym stopniu, publikując wideo-wywiad poświęcony czwartej odsłonie przygód Nathana Drake’a. Materiał widnieje powyżej – przygotowaliśmy do niego polskie napisy. Z filmu dowiadujemy się chociażby, że na Uncharted 4 wpływ będzie miało doświadczenie wyniesione przez producenta podczas tworzenia The Last of Us, co zaowocuje wykreowaniem bardziej dojrzałej produkcji, skupiającej się w większym stopniu na bohaterach.

Choć w „czwórce” Drake będzie wyraźnie starszy, raczej nie straci wiele ze swojej sprawności fizycznej. - Uncharted 4: A Thief’s End powstaje pod wpływem The Last of Us - zobacz wideo-wywiad z twórcami - wiadomość - 2014-06-13
Choć w „czwórce” Drake będzie wyraźnie starszy, raczej nie straci wiele ze swojej sprawności fizycznej.

Warto w tym miejscu raz jeszcze podkreślić, że wspomniany zwiastun z konferencji Sony nie był renderem, lecz cutscenką pochodzącą bezpośrednio z gry, uruchomioną w czasie rzeczywistym (twórcy zapewnili o tym znowu w rozmowie z serwisem GamingBolt). Przypomnijmy też, że według obietnic studia Naughty Dog, Uncharted 4 zaoferuje obraz wyświetlany w rozdzielczości 1080p z szybkością 60 klatek na sekundę.

Przy okazji przytoczmy jeszcze kilka ogólnych faktów na temat fabuły czwartej odsłony przygód Nathana Drake’a. Jak już zdążyliście zapewne spostrzec, będziemy mieli do czynienia z historią opowiedzianą w mroczniejszej atmosferze niż poprzednio. Akcja będzie toczyła się kilka lat po „trójce”, a opowieść zostanie skupiona wokół spisku związanego ze skarbem piratów, lecz otrzyma zarazem bardziej osobisty wymiar, jako że na szalę trafi życie ludzi, których Drake kocha.

Uncharted 4: A Thief’s End ma zadebiutować przed końcem przyszłego roku. Jak wiadomo, Koniec Złodzieja będą oglądali wyłącznie posiadacze konsoli PlayStation 4.