Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2014, 11:12

autor: Góral

Spintires - symulator terenowych ciężarówek zadebiutował na rynku

Dziś do sprzedaży trafił symulator terenowych ciężarówek Spintires od studia Oovee Games. Sfinansowany w zeszłym roku na Kickstarterze projekt, pozwala przemierzać niegościnne rosyjskie tereny i dostępny jest wyłącznie na komputerach osobistych.

Spintires - symulator terenowych ciężarówek zadebiutował na rynku - ilustracja #1

Studio Oovee Games udostępniło wyczekiwaną w kręgach fanów symulatorów grę Spintires na komputery PC. Tytuł dostępny jest w sklepie Steam w cenie 24,99 euro (około 102 zł). Lepszym rozwiązaniem jest jednak sprawdzenie ofert rodzimych sprzedawców, w tym Sklepu Gry-OnLine, w którym produkcję możecie kupić za 63,90 zł. Przed zainwestowaniem pieniędzy warto jednak wypróbować wersję demonstracyjną oraz zapoznać się z minimalnymi wymaganiami sprzętowymi. Natomiast osoby chcące zagrać w rekomendowanych ustawieniach powinny posiadać komputer wyposażony przynajmniej w takie podzespoły:

  • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.5GHz lub konkurencyjny odpowiednik,
  • Karta grafiki: NVIDIA GeForce GTX 470 lub konkurencyjny odpowiednik,
  • Pamięć: 4 GB RAM,
  • System operacyjny: Windows XP, Windows Vista, Windows 7 lub Window 8.

W Spintires zasiadamy za kierownicą samochodów ciężarowych, przewożących ładunki przez rosyjskie lasy i bezdroża. Jedną z najciekawszych funkcji oferowanych przez projekt studia Oovee Games jest teren deformujący się w czasie rzeczywistym, co w znacznym stopniu wpływa na sterowanie pojazdem. Podczas zabawy odblokowujemy nowe maszyny, stacje benzynowe czy też warsztaty, w których możemy modyfikować samochody, instalując np. dodatkowe oświetlenie.

Spintires to jedna z wielu pozycji ufundowanych podczas zbiórki pieniędzy w serwisie Kickstarter. Twórcy rozpoczęli akcję w maju 2013 roku, prosząc o 40 tysięcy funtów na dokończenie produkcji. Tytuł jednak tak spodobał się miłośnikom symulatorów, że wyłożyli oni na dewelopeing ponad 60 tys. funtów.