Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 maja 2013, 22:10

autor: Adrian Werner

Spin Tires – symulator ciężarówki szuka wsparcia na Kickstarterze

Wystartował Kickstarter gry Spin Tires, czyli symulatora ciężarówki transportującej drewno przez trudne tereny. Mocną stroną projektu ma być silnik graficzny, który w realistyczny sposób odwzoruje deformacje terenu.

Spin Tires – symulator ciężarówki szuka wsparcia na Kickstarterze - ilustracja #1

Na serwisie Kickstarter ruszyła zbiórka na projekt Spin Tires. Jest to nietypowy symulator odtwarzający jazdę ciężarówkami przewożącymi drewno po trudnym terenie. Prace nad tym tytułem trwają już od kilku lat i teraz twórcy potrzebują 40 tysięcy funtów na dokończenie produkcji. Jakiś czas temu wypuszczono demo technologiczne, dzięki któremu można wypróbować grę przez podjęciem decyzji o ewentualnym wsparciu akcji.

  1. Spin Tires – strona Kickstartera
  2. Spin Tires – pobierz demo technologiczne

Zbiórka dobiegnie końca 13 czerwca tego roku. Obecnie w planach jest jedynie wersja pecetowa. Jeśli akcja na Kickstarterze zakończy się sukcesem to Spin Tires trafi do sprzedaży w styczniu przyszłego roku.

Akcja gry toczyć się będzie w Związku Radzieckim w latach 80-tych ubiegłego wieku. Karierę rozpoczniemy posiadając tanią sowiecką ciężarówkę i zestaw najprostszych narzędzi nawigacyjnych. Naszym zadaniem będzie transportowanie ściętych drzew z głębi lasu do miejsc przeładunku. Gracz będzie musiał ręcznie załadować drewno za pomocą żurawia, a następnie kierując się mapą i kompasem dotrzeć do punktu docelowego.

Duże części tras będą pokryte głębokim błotem. Silnik ma realistycznie odwzorowywać jego deformację i chwila nieuwagi wystarczy, aby nasza ciężarówka ugrzęzła na dobre. Misja zakończy się również niepowodzeniem jeśli zabraknie nam benzyny w środku lasu. Wszystko to spowoduje, że każdą podróż trzeba będzie starannie zaplanować.