Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2016, 19:10

autor: Góral

Uncharted 4: Kres Złodzieja - tryb Survival zadebiutuje w grudniu

Studio Naughty Dog pokazało pierwszy zwiastun trybu Survival (co-op) dla gry Uncharted 4: Kres Złodzieja. Nowa forma zabawy przeznaczona będzie dla maksymalnie trzech graczy, którzy zmierzą się z pięćdziesięcioma falami przeciwników. Premiera odbędzie się w połowie grudnia.

Studio Naughty Dog zdradziło w końcu kilka szczegółów związanych z zapowiedzianym w maju bieżącego roku trybem co-op, który trafi do Uncharted 4: Kres Złodzieja. Dowiedzieliśmy się, że nowa forma zabawy zostanie nazwana Survival i zadebiutuje w połowie grudnia. Rozgrywka przeznaczona ma być nie tylko do współpracy (maksymalnie trzy osoby) z innymi graczami, gdyż bawić będzie można się także samemu. No dobra, ale co tak naprawdę dostaniemy? Najprościej rzecz ujmując, ma to być wariacja na temat Hordy znanej z serii Gears of War.

Podczas rozgrywki trafimy na jedną z dziesięciu map, na których naszym zadaniem będzie przetrwanie jak największej liczby fal wrogów. Łącznie do pokonania czekać ma pięćdziesiąt rund, przy czym każda kolejna zaowocuje mocniejszymi wrogami. W porównaniu do trybu Arena z poprzednich odsłon cyklu, tym razem otrzymamy bardziej rozbudowaną rozgrywkę, z nowymi typami przeciwników, bossami, możliwością ulepszania broni oraz systemem rozwoju postaci.

Uncharted 4: Survival to rozbudowana wersja Areny z poprzedniej części. - Uncharted 4: Kres Złodzieja - tryb Survival zadebiutuje w grudniu - wiadomość - 2016-11-22
Uncharted 4: Survival to rozbudowana wersja Areny z poprzedniej części.
Uncharted 4 - Survival:
  • nowy tryb gry, który ukaże się w połowie grudnia;
  • będzie wariacją na temat Hordy z Gears of War;
  • do pokonania czekać będzie 50 fal wrogów, deweloperzy oddadzą 10 map, system rozwoju postaci i nie tylko.

Jeżeli chodzi o szczegóły, to zdradzono, że zmierzymy się ze snajperami, łowcami, mocno uzbrojonymi żołnierzami, a co dziesięć fal na naszej drodze stanie boss, w tym Pirate Warlords. Przeciwnicy w kolejnych rundach mają celniej strzelać, być bardziej agresywni, a nawet mają dysponować lepszym sprzętem.

Co ciekawe, zabawa w Survivalu nie będzie polegać tylko na zabijaniu wszystkiego, co się rusza, ale także na wykonywaniu specjalnych zadań polegających np. na obronie wyznaczonego terenu, zebraniu skarbów w wyznaczonym czasie czy też pozbyciu się oznaczonych wrogów. Dodatkowo specjalne modyfikatory jeszcze bardziej utrudnią nam życie i obrażenia zadawać będziemy np. tylko poprzez strzały w głowę, albo korzystając wyłącznie z pistoletów.

Uncharted 4: Kres Złodzieja - tryb Survival zadebiutuje w grudniu - ilustracja #4

Uncharted 4: Kres Złodzieja ukazało się na konsoli PlayStation 4 w maju bieżącego roku. Produkcja okazała się jedną z najlepszych przygodowych gier akcji, jakie ujrzały światło dzienne w ostatnich latach. Znakomite opinie w mediach poszły w parze z wysoką sprzedażą – gra w pierwszym tygodniu rozeszła się w 2,7 mln egzemplarzy.

Za nasze starania otrzymywać mamy pieniądze wydawane na nowe wyposażenie i bronie. Ponadto nasz podopieczny zdobędzie doświadczenie, które przełoży się na możliwość ulepszenia narzędzi mordu oraz dostęp do nowych gadżetów. Jak to wszystko wygląda w „praniu” obejrzycie na poniższych materiałach wideo opublikowanych w serwisie IGN.