Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 listopada 2016, 20:20

ADR1FT na konsolę Xbox One anulowane

ADR1FT - gra o astronaucie starającym się przeżyć w kosmosie - nie ukaże się na konsoli Xbox One. Adam Orth ze studia Three One Zero potwierdził, że planowana premiera na platformie firmy Microsoft została anulowana.

Na początku tego roku na komputerach osobistych ukazało się ADR1FT – gra przygodowa FPP wykorzystująca technologię rzeczywistości wirtualnej od studia Three One Zero. Tytuł spotkał się z mieszanymi ocenami ze strony recenzentów, a letnia premiera gry na konsoli PlayStation 4 nie poprawiła tej sytuacji. Pozostało jeszcze wydanie na konsolę Xbox One, które w świetle najnowszych doniesień trzeba określić jako „niedoszłe”. Redaktorzy serwisu New Game Network niedawno zauważyli, że ze stron zespołu oraz firmy 505 Games (wydawcy ADR1FT) zniknęły informacje o ukazaniu się produkcji na platformie Microsoftu. Po skontaktowaniu się z prezesem zespołu, Adamem Orthem, strona uzyskała potwierdzenie – tytuł nie ukaże się na Xboksie One. Deweloper nie podał żadnego uzasadnienia tej decyzji, ale trudno się oprzeć wrażeniu, że najwyraźniej na żadnej z platform produkcja nie została przyjęta tak ciepło, jak na to liczyli twórcy. Inna sprawa, że jeszcze do niedawna można było składać zamówienia przedpremierowe w sklepie Microsoftu.

Premiera ADR1FT na Xboksie One ostatecznie nie dojdzie do skutku. - ADR1FT na konsolę Xbox One anulowane - wiadomość - 2016-11-22
Premiera ADR1FT na Xboksie One ostatecznie nie dojdzie do skutku.

W ADR1FT gracze wcielają się w rolę astronauty, starającego się przeżyć po zniszczeniu stacji kosmicznej, a przy okazji odkryć przyczyny katastrofy. Fabułę poznajemy słuchając nagrań porozrzucanych w świecie gry. Tytuł skupia się na eksploracji oraz rozwiązywaniu zagadek w stanie nieważkości. ADR1FT wspiera technologię rzeczywistości wirtualnej, aczkolwiek jest ona całkowicie opcjonalna.