Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 listopada 2016, 09:45

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Tom Clancy's The Division - Przetrwanie debiutuje na XOne i PC

Fani gry Tom Clancy's The Division od dziś mogą bawić się w trybie Przetrwanie. Dodatek debiutuje teraz na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych, a 20 grudnia ukaże się na PlayStation 4. Jednocześnie wypuszczona została aktualizacja 1.5.

Dziś na konsoli Xbox One oraz komputerach osobistych debiutuje rozszerzenie Przetrwanie do gry Tom Clancy's The Division (na PlayStation 4 pojawi się 20 grudnia). Dodatek wprowadza do rozgrywki tytułowy tryb, w którym Nowy Jork został owładnięty przez potężną zamieć. Naszym zadaniem jest przetrwać przez około dwie godziny, walcząc z głodem, mrozem, chorobą oraz innymi graczami (w sesji mogą uczestniczyć maksymalnie 24 osoby).

Tom Clancy's The Division: Przetrwanie w skrócie:
  • najnowszy dodatek do popularnej strzelanki TPP;
  • wprowadza zabawę w przetrwanie, w której musimy dotrzeć do centrum Manhattanu i zdobyć leki;
  • debiutuje dziś na PC i XOne, a 20 grudnia ukaże się na PS4.

Naturalnie Przetrwanie nie byłoby przetrwaniem, gdyby nie konieczność dbania o stan zdrowia postaci i kondycję. Podstawowym elementem jest konieczność utrzymywania ciepłoty ciała. W tym celu należy wchodzić do budynków czy też szukać ognisk. Oprócz tego musimy rozglądać się za lekarstwami spowalniającymi przebieg choroby, lepszym ubraniem, a wszystko to uzupełnia konieczność uczenia się od podstaw rozmaitych umiejętności. W razie śmierci zmagania trzeba zaczynać od nowa, a w przypadku wygranej możecie liczyć na cenne fanty.

Tom Clancy's The Division – w Przetrwaniu mroźna zima zapanowała w Nowym Jorku. - Tom Clancy's The Division - Przetrwanie debiutuje na XOne i PC - wiadomość - 2016-11-22
Tom Clancy's The Division – w Przetrwaniu mroźna zima zapanowała w Nowym Jorku.

Aktualizacja 1.5

Wraz z Przetrwaniem zadebiutowała nowa aktualizacja oznaczona numerem 1.5. W efekcie poziom świata wzrósł do 5., postacie niezależne funkcjonują na 34. poziomie, a maksymalna klasa wyposażenia to 256. Dodano rozmaite przedmioty, w tym np. maskę tlenową pozwalającą poruszać się i strzelać, znajdując się pod wpływem efektu poparzenia. Z kolei rękawice Skulls MC dają zwiększone obrażenia, gdy żadne premie nie są aktywne, a założenie kamizelki kuloodpornej Barrett skutkuje „potężnymi bonusami” podczas odnawiania się umiejętności itd.

Poza tym wprowadzono poprawki związane z balansem broni i umiejętności, dodano kilkanaście nowych narzędzi mordu (np. karabiny Famas i MG5), które można znaleźć tylko w świecie na 5. poziomie, pozbyto się rozmaitych błędów czy też wprowadzono zmiany w systemie nagród (np. z NPC-ów mogą teraz wypadać materiały do craftingu).

Tom Clancy's The Division - Przetrwanie debiutuje na XOne i PC - ilustracja #4

Tom Clancy's The Division to strzelanka TPP przeznaczona na konsole Xbox One, PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Gracze wcielają się w członków specjalnej jednostki wojskowej i starają się powstrzymać chaos, który zapanował w Nowym Jorku w wyniku ataku terrorystycznego. Pomimo iż grze daleko do ideału, to i tak udało się jej odnieść wielki sukces – The Division to najszybciej sprzedająca się nowa marka w historii.

TWOIM ZDANIEM

Wrócisz do Tom Clancy's The Division przy okazji DLC Przetrwanie?

Nie ma szans żebym w to jeszcze grał.
47,8%
Gra się zmieniła na lepsze, to dobry moment.
33,5%
Mam to w planach ale ciągle odkładam.
18,7%
Zobacz inne ankiety