Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 listopada 2016, 10:34

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Tom Clancy's The Division: Przetrwanie zamieni grę w prawdziwy survival

Deweloperzy ze studia Massive Entertainment zaprezentowali wczoraj na Twitchu dodatek Przetrwanie (Survival) do gry Tom Clancy's The Division. Podczas transmisji pokazano i omówiono wszystkie najważniejsze elementy rozszerzenia.

Od dłuższego czasu wiemy, że gra Tom Clancy's The Division doczeka się rozszerzenia zatytułowanego Przetrwanie (Survival). Wczoraj deweloperzy ze studia Massive Entertainment zorganizowali transmisję na Twitchu, podczas której opowiedzieli o dodatku oraz pokazali rozgrywkę. DLC zamieni produkcję w pełnoprawny survival, w którym będziemy się martwić nie tylko o wrogów, ale także o pożywienie i wodę, czy też dbać o to, by było nam ciepło. Akcja produkcji rozegra się na tej samej mapie, co do tej pory, ale w Nowym Jorku zapanuje zima z prawdziwego zdarzenia, a dodatkowo rozgrywka utrudniona ma być przez brak minimapy.

Tom Clancy's The Division – osobom, którym uda się ukończyć Przetrwanie, przyznane zostaną cenne fanty. - Tom Clancy's The Division: Przetrwanie zamieni grę w prawdziwy survival - wiadomość - 2016-11-08
Tom Clancy's The Division – osobom, którym uda się ukończyć Przetrwanie, przyznane zostaną cenne fanty.

Nowy tryb będzie czymś w rodzaju dodatkowej, rozbudowanej misji. Naszym zadaniem ma być dotarcie do centrum Manhattanu, gdzie znajdują się ważne lekarstwa, które uratują nam życie. Problem w tym, że helikopter, którym lecieli agenci rozbił się, więc misję trzeba wykonać przemierzając miasto na piechotę. Niby nic, ale niekorzystne warunki pogodowe to niejedyny problem. Rozgrywkę utrudniają bowiem przeciwnicy, inni gracze (w opcji PvP bawić będą się 24 osoby), słabe wyposażenie oraz limit czasowy – na dotarcie do celu będziemy mieli tylko dwie godziny.

Poszczególne elementy survivalowe wpływać będą na możliwości postaci. Dla przykładu, zdrowie głodnego żołnierza będzie się wolniej regenerować, zbyt długie przebywanie na mrozie doprowadzi do śmierci, tak samo jak i brak leków potrzebnych do załagodzenia objawów choroby, która z czasem i tak uodporni się na medykamenty, więc pod koniec misji może być naprawdę ciężko. Trzeba będzie przeszukiwać budynki, ogrzewać się w zamkniętych pomieszczeniach i w pobliżu ognia, szukać lepszego i cieplejszego wyposażenia, uczyć się umiejętności (na starcie postać nie będzie posiadać żadnej) przy specjalnych stanowiskach itd. Aha, jeszcze jedna ważna rzecz – w nowym trybie nie będzie można się odradzać, więc jeżeli zginiemy, to kończymy zabawę. Osobom, którym uda się przetrwać wszystkie przeciwności losu, przyznane zostaną wartościowe nagrody.

Nie wiemy dokładnie, kiedy ukaże się Przetrwanie, ale zdradzono, że pojawi się ono na konsoli Xbox One i PC-tach wraz z patchem 1.5, który doda do gry nowe bronie, podniesie poziom wyposażenia i nie tylko. Posiadacze PlayStation 4 otrzymają aktualizację w tym samym czasie, ale tryb zostanie odblokowany nieco później, ze względu na umowę zawartą pomiędzy Ubisoftem a Microsoftem.